Dogoterapia

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Towarzystwo psa pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w czasie pobytu w szpitalu. Podobne działanie ma śmiech, o który w polskich szpitalach od 25 lat dbają wolontariusze Fundacji Dr Clown. I właśnie z połączenia tych dwóch elementów zrodziła się idea współpracy firmy Mars Polska i Fundacji Dr Clown a w konsekwencji uruchomienie ogólnopolskiego programu zajęć dogoterapii połączonej z „terapią śmiechem".

W 2023 roku z mocy merdającego ogona, w ramach terapeutycznych spotkań z udziałem wyszkolonych psów i ich opiekunów, skorzystało 7935 osób, w tym 7225 małych pacjentów i 710 seniorów. Liczba małych pacjentów w porównaniu do roku 2022 wzrosła o ponad 140%, dzięki dołączeniu do zajęć dogoterapii nowych oddziałów. Od 2017 roku z dobroczynnej interakcji z czworonogami skorzystało łącznie 21 329 młodszych i starszych beneficjentów z wielu różnych szpitalnych oddziałów oraz Domów Pomocy Społecznej w kilkunastu miastach w Polsce. Liczba osób objętych dogoterapią w 2023 roku w ramach współpracy Mars z Fundacją Dr Clown wzrosła dziesięciokrotnie w porównaniu do pierwszego roku działania programu.

 

 

Naukowcy z Instytutu Nauki o Zwierzętach Waltham już od ponad 30 lat analizują wpływ niesamowitej więzi między ludźmi a zwierzętami na nasze życie. Badania  wskazują, że kontakt ze zwierzętami pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Psy i koty czynią świat wspanialszym miejscem i zasługują na wszystko, co najlepsze. Właśnie dlatego firma Mars regularnie inicjuje programy CSR-owe z myślą o poprawie jakości ich życia i prowadzi działania, aby jak najwięcej psów i kotów w Polsce było zdrowych, szczęśliwych i mile widzianych. Rok 2023 to nie tylko kontynuacja i rozbudowa ogólnopolskiego programu dogoterapii, ale też nowy program wsparcia psich opiekunów, którzy znaleźli się w trudniej sytuacji ekonomicznej realizowany razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Dzięki niemu udało się napełnić 1 milion psich misek. Marka przekazała też w mijającym roku 364 tony jedzenia fundacjom i organizacjom pozarządowym jako pomoc dla  psów i kotów przebywających pod ich opieką.

 

Justyna Kamińska

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz