Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie sportów ekstremalnych?

Coraz więcej z nas wypoczywa aktywnie, np. uprawiając sporty dostarczające niezapomnianych wrażeń, ale też niosące za sobą spore ryzyko. Towarzystwa ubezpieczeniowe kategoryzują takie aktywności jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. W ich przypadku standardowa polisa turystyczna nie zapewni nam wystarczającej ochrony.

Świadomy wybór ubezpieczenia uchroni nas przed bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi w razie wypadku.

Czym są sporty wysokiego ryzyka (ekstremalne)?

Podczas planowania przygód urlopowych warto zastanowić się, jakie dyscypliny sportu planujemy uprawiać na wczasach.

Sporty wysokiego ryzyka, takie jak m.in. nurkowanie bądź sztuki walki, wiążą się z większym ryzykiem urazu niż tradycyjne formy aktywności.

Natomiast sporty ekstremalne (sprawdź, czym jest ubezpieczenie sportowe: https://izi.pl/ubezpieczenie-sportowe/), np. skoki na bungee czy paralotniarstwo, wymagają nie tylko specjalnych umiejętności, ale i ogromnej odwagi, ponieważ ich uprawianie z dużym prawdopodobieństwem można przypłacić życiem.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość rozszerzenia ochrony gwarantowanej przez standardową polisę w celu zapewnienia podróżnikom bezpieczeństwa finansowego podczas tych aktywności. Uprawianie sportów wysokiego ryzyka zazwyczaj zwiększa kwotę składki ubezpieczenia nawet o 100%, a ekstremalne – nawet o 300%.

Jak wybrać ubezpieczenie?

Dobre ubezpieczenie musi odpowiadać naszym planom urlopowym. Niezależnie od tego, czy nasze wakacje to spokojny odpoczynek, czy ekstremalne wyzwania, pamiętajmy, że wypadki chodzą po ludziach. Te, które mogą wydarzyć się w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka (ekstremalnych), często generują bardzo wysokie koszty. Warto zatem zadbać o polisę, która pokryje nie tylko leczenie https://izi.pl/ubezpieczenie-kosztow-leczenia/, ale również ewentualne koszty ratownictwa czy transportu medycznego. Sam koszt transportu helikopterem ze stoku narciarskiego do szpitala to kwota rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Dla miłośników sportów ekstremalnych szczególnie istotne jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC w życiu prywatnym, które zapewni ochronę w razie spowodowania szkody osobie trzeciej.

Nie wszystkie formy aktywnej rekreacji wymagają dodatkowego ubezpieczenia. Potencjalne wypadki mogące wydarzyć się w trakcie amatorskiego uprawiania sportu, takiego jak jazda na rowerze, wędrówki, bieganie albo wędkarstwo, zwykle mieszczą się w zakresie standardowej polisy turystycznej.

Na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w razie wypadku, przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić, jakie aktywności zostały sklasyfikowane przez naszego ubezpieczyciela jako sporty amatorskie, a które zaliczył do kategorii ekstremalnych. 

Podsumowując, wybierając się na aktywny wypoczynek nie zapomnij o solidnym ubezpieczeniu. Nie warto na nim oszczędzać. Kilkadziesiąt bądź kilkaset złotych zwróci się z nawiązką. Przemyślana polisa pozwoli ci cieszyć się urlopem bez zbędnych zmartwień, ponieważ będziesz mieć pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie zostaniesz pozostawiony sam sobie.

 

– Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz