PORAŻKA ZATOKI i SPADEK DO KLASY OKRĘGOWEJ

W dniu 11.06.2022 r. w 29 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe w meczu z drużyną MKS Mrągowia Mrągowo 0:1. Wynik meczu oznacza spadek do klasy okręgowej.

Był to mecz drużyn, których w tabeli dzieliła ogromna różnica, ale to dla Zatoki potrzebne było zwycięstwo, aby zachować szanse na walkę o utrzymanie w IV. Zajmujący 6 lokatę gospodarze w poprzedniej kolejce pokonali 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Polonię Iłowo. Przed meczem Mrągowia zdobyła w 28 meczach: 49 punktów i zanotowała 16 zwycięstw, 1 remis i 11 porażek.

W tym ważnym meczu do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Niestety gospodarze w 83 minucie zdobyli bramkę na 1:0, grzebiąc nadzieje Zatoki. Jednak o spadku zdecydowała seria porażek, w tym z drużynami walczącymi o utrzymanie. Ostatni mecz z MKS Korsze nie będzie miał wpływu na sytuację Zatoki.

Zatoka zagrała w składzie: Tomasz Ptak - Marcin Chomko, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Marcin Śniegocki, Nikita Levenko, Jakub Szymanowski (Kacper Korkliniewski 67’), Dariusz Wieliczko (Filip Redesiuk 86’), Jakub Szpakowski, Radosław Grzyb, Łukasz Wolak (Maciej Opalach 69’).

Zatoka z 24 punktami zajmuje przedostatnią, 15 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 7-3-19 i bramek 33-62. W meczu ostatniej, 30 kolejki Zatoka Braniewo zagra u siebie z 14. drużyną rozgrywek - MKS Korsze. Mecz odbędzie się w sobotę, 18.06.2022 r. o godz. 17. MKS uległ na własnym boisku Polonii Iłowo 1:3 a w dotychczas rozegranych w 29 meczach MKS zdobył 24 punkty (bilans 7-3-19, bramki 35-77).

Źródło: KP PSP Braniewo