Najlepsi w biegu po plaży

2 lipca odbył się XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu w ramach, którego zorganizowano Mistrzostwa Straży Granicznej w biegach przełajowych na dystansie 15 km.

Trudny odcinek po plaży, prawie 5 kilometrów pod wiatr najlepiej pokonała drużyna z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: ppłk SG Roman LIŚKIEWICZ z komendy oddziału z czasem 01:00:01, st. chor. SG Tomasz KOWALSKI z PSG w Olsztynie z czasem 00:56:24, st. chor. SG Marcin BALCER z PSG w Braniewie z czasem 01:04:05. To oni stanęli na najwyższym stopniu podium i zdobyli złoto.

W klasyfikacji indywidualnej funkcjonariuszy najlepszy był  st. chor. SG Tomasz KOWALSKI z W-MOSG, który wywalczył mistrza Straży Granicznej, a także zajął I miejsce w kategorii M-40.