Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych – policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na ul.Sikorskiego w Braniewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem potrąciła przechodzącą przez pasy 38-latkę. Kobieta z obrażeniami nogi została przewieziona do szpitala. W udzielanie pomocy kobiecie zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Leśnej. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę na drodze.

 

20.03.2019r. po godz.16:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym,że na ulicy Sikorskiego w Braniewie doszło do wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. W udzielanie pierwszej pomocy rannej zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Leśnej, którzy jako pierwsi najechali na zdarzenie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jadąca volkswagenem  wjechała w prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 38-latkę. Na skutek uderzenia piesza doznała urazu nogi i trafiła do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczyli ślady i wykonali niezbędną dokumentacją. Teraz wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.


Funkcjonariusze wciąż apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku dla pieszych jak i innych kierujących.

 

Po zmroku piesi są słabiej widoczni. W wypadkach drogowych to właśnie oni giną najczęściej lub zostają ciężko ranni. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

To samo dotyczy rowerzystów, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a  tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla sienie, ale również dla innych użytkowników dróg. Kierowca widzi bowiem nieoświetlonego rowerzystę lub pieszego dopiero, kiedy jego sylwetka pojawia się w zasięgu świateł samochodu, czyli zaledwie 20-30 metrów. Natomiast elementy odblaskowe powodują, że taką osobę widać z odległości 130 - 150 metrów.

Szczególną ostrożność powinni zachować także kierowcy. Nagła zmiana pogody, opady deszczu, roztargnienie -  nie sprzyjają jeździe.

Jolanta Sorkowicz

Źródło: Policja

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz