wto. 18/10°C
śro. 18/11°C
czw. 19/11°C
pt. 22/13°C
 
 
Kościół w ogniu – Żelazna Góra gm. Braniewo
Wysłany:
2011-05-24 17:57:06
Awatar
kzs

W dniu 19.05.2011r., w miejscowości Żelazna Góra gmina Braniewo została przeprowadzona koncentracja jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Braniewo.

Na miejsce ćwiczeń wybrano obiekt sakralny p.w. Św. Rodziny położony w najwyższym punkcie miejscowości Żelazna Góra. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w części drewnianego chóru w wyniku celowego podpalenia. Ogień objął również część konstrukcji drewnianej wieży kościelnej oraz poszycia dachu. W wyniku pożaru dwie osoby znajdujące się wewnątrz obiektu sakralnego /młodzież/ zostały ranne. Taki scenariusz ćwiczeń koncentracyjnych przygotował obecny na miejscu zespół inspekcyjny z KP PSP w Braniewie. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z: Państwowej Straży Pożarnej /zastęp SHD -25/ oraz jednostek OSP: Żelazna Góra, Lipowina, Gronowo, Braniewo – łącznie 6 zastępów i 25 strażaków. Zadaniem strażaków ochotników było: wprowadzenie prądów gaśniczych wody do wnętrza obiektu sakralnego, wykorzystanie w działaniach sprzętu ochrony dróg oddechowych /aparaty powietrzne/ oraz łączności, przeszukanie pomieszczeń, dotarcie do źródła ognia oraz odnalezienie osób poszkodowanych i udzielenie pomocy medycznej zgodnie z obowiązującymi procedurami. Strażacy ochotnicy zbudowali zaopatrzenie wodne do celów gaśniczych z wykorzystaniem znajdującego się w pobliżu obiektu sakralnego cieku wodnego. Dodatkowo z zewnątrz podano prądy gaśnicze wody na część konstrukcji dachu oraz w działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny SHD-25. Całość ćwiczeń obserwowali mieszkańcy, młodzież i proboszcz parafii. Ćwiczenia były utrudnione przez zmienne warunki pogodowe – gwałtowne opady atmosferyczne i wiatr, które wymagały również interwencji strażaków związanych z usunięciem dwóch powalonych drzew w pobliżu miejscowości Żelazna Góra. /st. kpt. I. Ścibiorek/ 
info
Dodawanie odpowiedzi możliwe dopiero po zalogowaniu się.
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją