czw. -1/-2°C
pt. -1/-3°C
so. -2/-4°C
nie. -2/-3°C
 
 

Policjanci i diagności wspólnie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Autor: kzs Dodany: 2016-12-16 11:15:42
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<

„Twoje światła- twoje bezpieczeństwo” – pod takim hasłem od ubiegłego tygodnia braniewscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskiej akcji ruchu drogowego zwracając uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. W policyjnej profilaktyce czynnie uczestniczą wszystkie braniewskie stacje diagnostyczne.

 


Przez najbliższy tydzień funkcjonariusze będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Policyjna akcja „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo” wystartowała 10 grudnia br. i trwać będzie przez 11 dni. W tych dniach funkcjonariusze promują zasadę „widzieć i być widocznym” oraz zwracają uwagę na występujące w okresie jesienno- zimowym zagrożenia, które niesie za sobą niesprawne lub nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

Policjanci będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

 

Twoje światła- twoje bezpieczeństwo

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura- deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

 

Bezpłatna kontrola i regulacja świateł

Podczas kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu. Pierwsze współdziałanie miało miejsce 10 grudnia, kolejne przed nami 17 grudnia w soboty. W tym dniu diagności sprawdzą i wyregulują oświetlenie bezpłatnie. W Braniewie do akcji przystąpiły wszystkie 4 stacje diagnostyczne:

1. Stacja Kontroli Pojazdów Braniewo ul. Kościuszki ,
2. Firma Motoryzacyjna "Bunda" Braniewo ul. Elbląska 36,
3. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKS w Elblągu, Placówka Terenowa w Braniewie ul. Przemysłowa 9,

4. Bosch Service Euro-Trans Misiura Braniewo ul. Królewiecka 68.

 

Ponadto bezpłatnej regulacji świateł można dokonać w ramach trwania całej akcji, czyli do 21 grudnia na stacji Stacja Kontroli Pojazdów Braniewo ul. Kościuszki, a Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKS w Elblągu, Placówka Terenowa w Braniewie ul. Przemysłowa 9 diagności oferują cały rok. Zachęcamy wszystkich kierujących do korzystania z bezpłatnej regulacji świateł.

Warto przypomnieć kierowcom, że w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia znaleźć można wszystkie dane techniczne dotyczące oświetlenia pojazdów.

 

AK

Źródło: PolicjaKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

Dam pracę 2018-01-12 12:14:29
Dam pracę 2018-01-05 11:41:35
Dam pracę 2018-01-05 11:34:05
Dam pracę 2017-12-28 22:04:04
   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją