czw. 9/5°C
pt. 12/5°C
so. 19/8°C
nie. 14/6°C
 
 

Dzieci z Warmii i Mazur z medalami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Autor: kzs Dodany: 2017-05-07 18:31:00
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, z których najlepiej zaprezentował się zespół SP 18 z Olsztyna. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10) oraz SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego (kategoria U-12). W kategorii U-10 triumfowała drużyna KKS Katowice (woj. śląskie), a w U-12 dziewcząt tytuł obroniły reprezentantki Mazowsza - UKS Ząbkovia Ząbki. Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie.

Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw. Rozegrali 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

Wydarzenia na żywo relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.

- Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

- Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Ze swojego debiutanckiego występu w finale ogólnopolskim Turnieju zadowolone będą dziewczęta z SSP Tylice. Podopieczne Jarosława Roszkowskiego zajęły 13. miejsce w kategorii U-10. - Dla nas wielkim sukcesem było zwycięstwo w turnieju wojewódzkim. Finał Ogólnopolski i wynik jaki osiągnęliśmy, to spełnienie naszych marzeń – komentował trener. - Cieszę się, że moje zawodniczki mogły się zmierzyć z rywalkami z całej Polski i zaprezentować się jako szkoła, która liczy zaledwie 60 osób. Będziemy starali się obronić tytuł z tego roku i ponownie wystąpić z moimi podopiecznymi na tym największym i najbardziej prestiżowym Turnieju w Europie w przyszłym roku – dodał z dumą.

Z szóstego miejsca w kategorii U-10 w cieszą się zawodnicy SP 18 z Olsztyna, choć trener Beniamin Borkowski upatrywał szansy na lepszy wynik w finale Turnieju. - Myślę, że możemy być zadowoleni z szóstego miejsca. Gdyby przed samym Finałem Ogólnopolskim ktoś nam powiedział, że zajmiemy to miejsce, bralibyśmy to w ciemno. Biorąc jednak pod uwagę sam przebieg rozgrywek, w ćwierćfinale przeciwnikom dopisało więcej szczęścia. Przegraliśmy 0:1 po bramce z rzutu rożnego. Gratulacje dla nich, bo grali w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Z kolei moi zawodnicy bardzo przeżyli porażkę, ale w tym nasza istotna rola, by im wytłumaczyć i uświadomić ich, że szóste miejsce w Polsce to wielki sukces. Wiedzą, że to kolejny etap ich szkolenia. Wrócimy tutaj za dwa lata i może będzie lepiej niż w teraz – zapowiada szkoleniowiec z Olsztyna.

Po dwóch latach przerwy, ponownie w finałach Turnieju zagrały reprezentantki SP w Samborowie. - Oczekiwania zespołu były większe, dziewczynki celowały dużo wyżej, ponieważ już zbieraliśmy pierwsze doświadczenia na tym turnieju i wiedzieliśmy czego się możemy spodziewać – mówił trener Arkadiusz Łopatowski, którego podopieczne zajęły 12. miejsce w kategorii U-12. - Moje najbardziej ambitne zawodniczki ciężko przeżyły fakt, iż bycie najlepszą bramkarką w naszym województwie nie gwarantuje tytułu na finałach. Gdy opadły emocje te meczowe i około turniejowe, dziewczynki zaczęły traktować ten wynik jako sukces oraz się z niego cieszyć. Jest to dla nas wielka motywacja do dalszej pracy – zakończył szkoleniowiec.

Z zajętego miejsca, wyniku, a także z tego jak zaprezentowali się jego podopieczni, dumny jest trener zespołu SP 19 Elbląg – Piotr Zając. - Naszym celem było zagranie meczów na jak najwyższym poziomie. W rozgrywkach grupowych trafiliśmy do grupy z Bydgoszczą i Poznaniem, mieliśmy więc 40 minut grania na bardzo wysokim poziomie. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Była to super impreza, więc same plusy – komentował po ostatnim spotkaniu Zając. - Szkoleniowo, bez dwóch zdań, jest to bardzo wartościowy Turniej. Chłopcy mogli zobaczyć, jak wygląda świat „dużej piłki”, a my jako trenerzy będziemy mogli to wykorzystać jako „magnez” w dalszej części ich rozwoju piłkarskiego, bo już dziś chłopcy wypytują, kiedy znów tu przyjedziemy. Mam nadzieję, że kilku moich zawodników zagra kiedyś na boiskach seniorskich i miło wspomni udział w tym Turnieju – mówił z nadzieją trener.

 

 

 

Klasyfikacja generalna

Miejsce 

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

MAZOWIECKIE (UKS Irzyk) 

ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)

MAZOWIECKIE

(UKS Ząbkovia Ząbki)

II

LUBUSKIE (UKS 4 Kostrzyn)

PODKARPACKIE

(Beniaminek Krosno)

ŁÓDZKIE

 (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

WIELKOPOLSKIE (KA 4 Respect)

III

WIELKOPOLSKIE

 (SP 1 Międzychód)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

WIELKOPOLSKIE

 (UKS AP Reissa Poznań)

ŚLĄSKIE

(Akademia Sportu KSB Lędziny)

IV

POMORSKIE (UKS Orlik Stężyca)

KUJAWSKO-POMORSKIE

 (UKS Tęcza Bydgoszcz)

KUJAWSKO-POMORSKIE

(SP 69 Bydgoszcz)

PODKARPACKIE

 (Beniaminek Krosno)

V

ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO I Kielce)

LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

ZACHODNIOPOMORSKIE

 (SP 51 Szczecin)

ŚWIĘTOKRZYSKIE

(PSP 7 Ostrowiec Św.)

VI

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

(SP 18 Olsztyn)

DOLNOŚLĄSKIE (UKS Wołów)

MAZOWIECKIE (SP 22 Płock)

POMORSKIE (UKS Lider Rychnowy)

VII

MAŁOPOLSKIE

(MUKS Dunajec Nowy Sącz)

ZACHODNIOPOMORSKIE

(UKS Olimpia Szczecin)

POMORSKIE (UKS Jedynka Reda)

ZACHODNIOPOMORSKIE

 (UKS Olimpia Szczecin)

VIII

KUJAWSKO-POMORSKIE

 (Gol Brodnica)

OPOLSKIE (SP 4 Namysłów)

LUBELSKIE

 (UKS Niedźwiadek Chełm)

DOLNOŚLĄSKIE (ZS w Wojborzu)

IX

ŁÓDZKIE (RAP Radomsko)

MAZOWIECKIE (Varsovia Girls)

MAŁOPOLSKIE (SP 18 Tarnów)

MAŁOPOLSKIE

(UKS Trójka Staszkówka Jelna)

X

PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

PODLASKIE (UKS 10 Łomża)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)

Źródło: WłasneKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

Dam pracę 2018-04-20 08:42:00
Dam pracę 2018-04-19 09:13:04
Dam pracę 2018-04-18 13:39:54
Dam pracę 2018-04-12 08:52:02
Praca 2018-04-05 17:41:38
   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją