śro. 17/11°C
czw. 19/11°C
pt. 21/13°C
so. 22/15°C
 
 

Zawód i oferta pracy

Autor: kzs Dodany: 2017-06-30 14:26:15
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<

 

Od 1 września tego roku w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie powstanie Ośrodek Kariery Ucznia, prowadzony przez elbląski Ochotniczy Hufiec Pracy.

 

Porozumienie w tej sprawie podpisał z Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendą OHP wicestarosta Artur Mieczaniec i etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Mirosław Kudliński.

 

Zadowolenia ze sfinalizowania starań dążących do otwarcia takiego ośrodka OHP nie ukrywa Joanna Sokół, dyrektor ZSZ.

— Uczniowie naszej szkoły będą objęci wsparciem grupy wychowawczej, będą mieli także zapewniony cały proces przygotowania zawodowego — mówi Joanna Sokół. — Dzięki wsparciu OHP będą korzystali z międzynarodowych projektów Erasmus+, będą wyjeżdżali do Hiszpanii, zdobędą bezpłatnie dodatkowe kwalifikacje i ukończą darmowe kursy. Tym samym otrzymają dokumenty potwierdzające ich umiejętności, zaś po zakończeniu III klasy otrzymają konkretną ofertę pracy.

 

Dzisiaj na rynku pracy poszukiwani są fachowcy. Takimi fachowcami będą absolwenci ZSZ. Istnieje szansa, że dzięki konkretnym umiejętnościom, wymaganym przez pracodawców, znajdą oni zatrudnienie w powiecie braniewskim.

 

— Zdajemy sobie sprawę z potrzeby podejmowania wspólnych działań na rzecz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Dlatego dążymy do poprawy tej sytuacji poprzez wzbogacenie bazy edukacyjnej i wprowadzania takich rozwiązań, które poprawią sytuację naszych absolwentów na rynku pracy.

 

W ramach zawartego porozumienia realizowane będą także zajęcia pozalekcyjne, rekreacyjno-sportowe, z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie będą uczestniczyć w projektach unijnych, stażach zagranicznych, wymianach międzynarodowych.

— To dodatkowy atut, który przemawia za tym, aby kształcić się w tej szkole i właśnie w niej zdobywać zawód — mówi wicestarosta Mieczaniec.

WA

 

 

Źródło: PowiatKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją