so. 12/5°C
nie. 10/5°C
pon. 16/5°C
wto. 16/7°C
 
 

Na urodziny Dorota Ryst, warsztaty literackie, performance

Autor: kzs Dodany: 2017-12-05 21:51:45
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

 

 

 

W grudniu Elbląska Scena Literacka osiągnie pełnoletniość, a co za tym idzie jest już bardzo dobrym kawałkiem historii, elementem na stałe wpisanym w krajobraz kulturalny miasta.

Najważniejszym dzieckiem sceny jest Alternatywny Elbląski Klub Literacki, który 13 grudnia będzie obchodził swoje ósme urodziny. Przez ten czas udało się zrobić bardzo dużo – na bazie Klubu wyrosło Stowarzyszenie „Alternatywni” i jego największa inicjatywa – kolejne edycje Festiwalu Literatury Wielorzecze – imprezy, która jest rozpoznawalna w całej Polsce i cieszy się coraz większą renomą. Członkowie Klubu rozwijają się literacko i artystycznie – wygrywają ogólnopolskie konkursy i turnieje, są publikowani i w prasie, i w antologiach oraz sami wydają książki. Tak rośnie w siłę seria wydawnicza „Elbląg Literacki”.

 

Alternatywni to przede wszystkim zaangażowani ludzie, którzy chcą się rozwijać, działać na rzecz promocji kultury i Elbląga. Dlatego też serdecznie zapraszają wszystkich na 8. urodziny, które odbędą się 13 grudnia od godziny 19.00 w Pubie Sąsiedzi. Ten wyjątkowy wieczór to spotkanie z doskonałą poetką, promotorką literatury, twórcą znanego Salonu Literackiego Dorotą Ryst, która poprowadzi również warsztaty literackie. Wieczór zamknie performance, który przygotował Jakub Monika Lampart. Poza tym będziemy mogli podziwiać grafiki i zdjęcia Aousten Saw.

 

Zapraszamy 13 grudnia od 19.00 do Pubu Sąsiedzi na Alternatywne urodziny z prezentami lub bez, z dobrym słowem i ochotą na literackie oraz artystyczne poszukiwania z naszymi gośćmi.

 

Dorota Ryst - absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie, na Saskiej Kępie (i jakoś nie wyobraża sobie, że mogłaby mieszkać gdzie indziej). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej wiersze były publikowane w almanachach pokonkursowych oraz prasie literackiej (m.in. Topos, Bliza, Migotania, Łabuź, Gazeta Kulturalna). Od 2005 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

 

W 2016 ukazała się ostatnia książka „Sample story”. To szósty po „Części planu”, „Punktach przecięcia”, Odmianie przez przypadki”, „widoczkach. wierszach bezwstydnych”, i „czasunku”) tomem poetyckim.

 

Od dłuższego czasu jej życie płynie pod hasłem „Salon Literacki” – forum, stowarzyszenie, portal (www.salonliteracki.pl), ostatnio jeszcze blog „przeczytanki”. Poza pisaniem poezji interesuje ją czynny udział w życiu literackim – tworzenie wydarzeń kulturalnych i dlatego najpierw współtworzyła Grupę Twórczą OKNO, a w roku 2010 Stowarzyszenie Salon Literacki.

 

(źródło: http://ogólnoliteracki/new/prezentacje/4-dorota-ryst)

 

 

 

Jakub Monika Lampart jest muzykiem, filmowcem, pisarzem, performerem wizualnym i twórcą filozofii „The Impulse”. Nazywa swoje kreacje wizualne "Nieobrazem". Lampart wydał kilka filmów eksperymentalnych i napisał wiele scenariuszy. Wydał także ponad dwadzieścia albumów.

 

(źródło: http://taxicabmag.com/)

 

 

 

Dominika Lewicka -Klucznik

 

Źródło: Własne

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2019-03-30 20:47:00
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: TMB
Data: 2019-04-09 20:29
Przez: teerta
Data: 2019-03-26 18:13
Przez: ja-ol
Data: 2019-02-05 09:25
Przez: thbcgorb
Data: 2018-06-27 21:43
Przez: vfseuyhe
Data: 2018-06-27 21:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją