śro. 17/11°C
czw. 19/11°C
pt. 21/13°C
so. 22/15°C
 
 

Ferie zimowe ze Strażą Graniczną

Autor: kzs Dodany: 2018-02-14 17:38:22
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

 

Okres zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży to doskonała okazja, aby bawiąc uczyć najmłodszych bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą  mieć ogromne znaczenie dla zachowania ich życia i zdrowia.

Jak co roku, w okresie zimowych ferii funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach spotkali się z dziećmi i młodzieżą Gminy Bartoszyce.  Odwiedzili siedem ośrodków kultury w:  Rodnowie, Wojciechach, Łabędniku, Osiece, Tolko, Bezledach oraz Sokolicy, gdzie wypoczywały dzieci i młodzież.

W ramach VI edycji " Bezpieczne Ferie ze Strażą Graniczną w Gminie Bartoszyce" przeprowadzone zostały edukacyjne gry i zabawy podczas, których omówiono  zagrożenia na jakie dzieci mogą być narażone w okresie zimowym oraz zasady bezpiecznego zachowania w czasie wolnym od szkoły. Młodzież zapoznano z rolą i zadaniami Straży Granicznej w zapewnieniu bezpieczeństwa naszego kraju, a także zasadami rekrutacji i możliwości wstąpienia w jej szeregi. Funkcjonariusze, zaprosili młodych ludzi na drogowe przejście graniczne w Bezledach, gdzie zaprezentowano sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie. Wiele radości przyniósł odwiedzającym pokaz tresury psów służbowych. Edukacyjną akcję funkcjonariusze SG z Bezled zakończyli wraz z młodzieżą przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami i gorącym żurku.

Ponadto funkcjonariusze z placówek w Grzechotkach i Gołdapi również prowadzili zajęcia z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpiecznego zachowania się w trakcie ferii zimowych. Omówili  zasady zachowania się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia, przepisy poruszania się po drogach publicznych. W trakcie spotkań rozdano odblaski, obejrzano film promujący Straż Graniczną oraz opowiedziano o specyfice służby w Straży Granicznej.

 

 Mirosława Aleksandrowicz

  

Źródło: SGKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją