śro. 17/11°C
czw. 19/11°C
pt. 21/13°C
so. 22/15°C
 
 

Policyjne działania Kaskadowa kontrola prędkości”

Autor: kzs Dodany: 2018-04-20 14:19:46
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0


Policjanci z drogówki braniewskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami z powiatu elbląskiego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania wymierzone są w kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.


Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest dwa lub więcej radiowozów. Są one wyposażone w wideo rejestrator i laserowe mierniki prędkości. Akcja ma pomóc w ograniczenu liczby zdarzeń drogowych. Ma przyczynić się również do eliminacji kierujących łąmiących przepisy. Wczorajsza ( 16.04.2018 r. ) akcja była prowadzona na drodze W504 wspólnie z patrolami z sąsiedniego powiatu elbląskiego.
Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas działań przeprowadzili 14 kontroli, których powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości, każda z nich zakończyła się mandatem. Przeprowadzane działania uświadamiają, że podróżujący na drogach wciąż nie zdają sobie sprawy, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

 

 


Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają także wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni drogi, czy natężenie ruchu

Źródło: Policja



Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 




Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

   
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:48
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:47
Przez: wero01
Data: 2017-04-12 13:46
Przez: Ukrainiec1 urodzony w Warszawie
Data: 2016-07-17 08:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją