SPARTAKIADA SZKÓŁ i TURNIEJ MIAST KOPERNIKAŃSKICH

7 czerwca 2019 na stadionie miejskim w Braniewie odbyły się Spartakiada szkół podstawowych z okazji Warmińsko Mazurskich Dni Rodziny oraz X Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich.

W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbyła się SPARTAKIADA z udziałem dzieci braniewskich szkół podstawowych z klas 1-3. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu ZATOKA przy współpracy z: MOPS Braniewo, Biblioteką Miejską, Braniewskim Centrum Kultury, Urzędem Miasta i Szkołami Podstawowymi nr 3, 5 i 6.

Stadion mienił się barwami miasta było czerwono, biało i zielono, gdyż również w takich barwach startowały poszczególne szkoły. Nad całością zawodów czuwali Pani Marta Wychowaniak Dyrektor MOS Zatoka i Pan Waldemar Gajowniczek ze Stowarzyszenia Sportowego „Rim-Tim-Team”. Reprezentacje szkół zmagały się w konkurencjach sportowych, m. in. biegach sprinterskich, rzucie piłeczką i skoku w dal.

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
Na koniec zawodów młodzi sportowcy otrzymali puchary i medale, wręczone osobiście przez Burmistrz Braniewa Tomasza Sielickiego wraz z Wiceburmistrz Anną Kapustą.

Następnie odbyły się zawody dla dorosłych w ramach X Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich z udziałem: Torunia, Fromborka, Elbląga, Olsztyna i Braniewa. Tym razem organizatorem Turnieju było Braniewo. Pierwsze miejsce zajął Frombork. drugie miejsce zajął Elbląg, a na najniższym stopniu podium uplasowało się gościnne Braniewo. Kolejne miejsca zajęły Toruń i Olsztyn.

Zdjęcia: własne, Marta Wychowaniak, UM Braniewo.

Źródło: MOS Zatoka