pt. 5/2°C
so. 5/4°C
nie. 2/1°C
pon. 3/-1°C
 
 

Świętowali 100-lecie powołania Policji Państwowej

Autor: kzs Dodany: 2019-07-19 22:24:05
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

Funkcjonariusze,pracownicy cywilni,ich bliscy,zaproszeni goście i mieszkańcy uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Policji w Braniewie. Wyjątkowy jubileusz 100.rocznicy powołania Policji Państwowej był doskonała okazja na wręczenie mianowań i odznaczeń funkcjonariuszom. Uroczystości uświetniła orkiestra wojskowa z Giżycka.

Wczoraj (18.07.2019r.) w Braniewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. O godz.10:30 przed budynkiem komendy zgromadzili się funkcjonariusze oraz żołnierze Orkiestry Wojskowej z Giżycka. Mundurowi, na czele z mł.insp.Edwardem Szydłowskim-zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz kierownictwem braniewskiej jednostki- nadkom.Tadeuszem Telengą oraz podinsp.Anną Kos, uroczyście przemaszerowali ulicami miasta na plac pod Bazylika Mniejsza. O godz.11 odbyła się msza święta, a tuż po niej wszyscy zgromadzili się w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury podczas akademii. W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za codzienny trud, gratulując przy tym awansów i odznaczeń. Zgromadzeni wysłuchali następnie koncertu Orkiestry Wojskowej z Giżycka, który nagrodzony został owacjami na stojąco. Następnie nadszedł wyjątkowy moment dla policjantów- wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń resortowych. Podczas tegorocznego Święta Policji awansowano łącznie 25 funkcjonariuszy. Podczas uroczystej akademii Komendant Powiatowy Policji w Braniewie dziękował nie tylko policjantom,ale i pracownikom cywilnym, zaprzyjaźnionym służbom mundurowym i instytucjom oraz przedstawicielom samorządów lokalnych. Bezpieczeństwo to przecież nasza wspólna sprawa. W trakcie uroczystości zaprezentowano dwa materiały filmowe - pierwszy ukazujący Policję widziana oczami dzieci, drugi- ukazujący pracę braniewskich funkcjonariuszy na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Po oficjalnej części nadszedł czas na festyn przygotowany przez policjantów. Na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji-malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy dla dzieci, rowerowy tor przeszkód WORD, symulator dachowania, pojazd z talerzem Stewarda oraz pokaz policyjnego sprzętu i uzbrojenia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzisiaj (19.07) policjantów odwiedził Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, któremu nadkom.Tadeusz Telenga podziękował za okazywane wsparcie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu braniewskiego.

 

Jolanta Sorkowicz

Źródło: Policja


   

Zdjęcie 3 z 5

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-01-21 13:44:23
Dodane: 2020-01-21 13:21:41
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją