pt. 5/2°C
so. 5/1°C
nie. 3/2°C
pon. 4/1°C
 
 

TERYTORIALSI Z WARMII I MAZUR WYRÓŻNIENI NAGRODĄ WAWA BOHATEROM

Autor: kzs Dodany: 2019-10-03 12:10:24
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0


Porządkowanie miejsc pamięci na warszawskiej „Łączce”, montowanie na krzyżach tabliczek z wizerunkami zamordowanych, pomoc wolontariuszom i pracownikom Biura Poszukiwań i Identyfikacji w pracach poszukiwawczych szczątków żołnierzy antykomunistycznego podziemia, uczestnictwo w ostatniej drodze Bohaterów, czy też spotkania z Powstańcami, to tylko niektóre działania Terytorialsów z Warmii i Mazur, które doceniła kapituła nagrody Wawa Bohaterom.


    W środę, 2 października br., dowódca formacji, gen. dyw. Wiesław Kukuła, podczas gali w Warszawie odebrał główną nagrodę, która przyznawana jest osobom, organizacjom oraz instytucjom za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej otrzymała wyróżnienie, a nagrodę odebrał dowódca brygady, płk Mirosław Bryś.
    Terytorialsi z dumą dziedziczą tradycje, dorobek i wartości powojennych organizacji niepodległościowych. Podobnie jak ich poprzednicy, stawiają na organizację struktur terytorialnych, budowę bezpieczeństwa lokalnego, umacnianie patriotyzmu i więzi wśród lokalnych społeczności.
    Żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, swoją postawą pokazują, że zasługują na kontynuowanie tak chlubnych tradycji. „Nie ma dla nas cenniejszej lekcji historii od spotkań z bohaterami, którzy chętnie opowiadają o swoich losach” - podkreślają z dumą Terytorialsi. „W żołnierzach Armii Krajowej widzimy żołnierzy polskiego podziemia, z którymi się identyfikujemy i wobec których mamy wielki dług pamięci. Najlepszym jej wyrazem jest czynna kontynuacja misji i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom polskich żołnierzy” – dodają żołnierze.
    Każdego dnia służby, Terytorialsi poprzez dbanie o groby poległych oddają hołd żołnierzom, którzy w czasie największej próby stanęli w obronie niepodległości naszej Ojczyzny.
    „Ktoś może zadać pytanie dlaczego to robimy? Po co? Odpowiedzią są słowa wypowiedziane przez wybitnego Polaka, żołnierza Marszałka Józefa Piłsudskiego - Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” – podkreśla dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mirosław Bryś. „Jestem dumny z moich żołnierzy, którzy wiedzą, że to pokora, samodyscyplina i niezłomność definiują ich służbę wojskową, a pomoc weteranom traktują jako ogromną odpowiedzialność, ale i powód do dumy” – dodaje dowódca.
   
Monika Jabłońska-Buder

Źródło: WojskoKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-01-21 13:44:23
Dodane: 2020-01-21 13:21:41
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją