wto. 5/0°C
śro. 2/0°C
czw. 0/-2°C
pt. -1/-5°C
 
 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W DNIU 1 LISTOPADA

Autor: wjflorian Dodany: 2019-10-23 08:52:17
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

Zbliżające się Święto Zmarłych zawsze powoduje znaczne problemy w ruchu drogowym, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tym roku w Braniewie ze względu na trwające w mieście remonty i przebudowę głównych ulic, intensywny ruch pojazdów może wywołać jeszcze większe utrudnienia. Dlatego Urząd Miasta w Braniewie z uwagi właśnie na te utrudnienia informuje, że w dniu 1 listopada 2019 r., w celu zapewnienia możliwie jak najsprawniejszego dotarcia na cmentarze komunalne w Braniewie, wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacyjne.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU:

1. W obrębie Cmentarza Komunalnego na ul. Elbląskiej obowiązywała będzie następująca organizacja ruchu:

► Na odcinku od ul. 1 Maja do cmentarza ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo. W szczególnych przypadkach może nastąpić zmiana organizacji na ruch jednokierunkowy w stronę m. Stępień;

► Ruch pieszy odbywał się będzie po tymczasowo wyznaczonym i oznakowanym, technicznym trakcie pieszym (trakt wyznaczony z lewego pasa jezdni ul. Elbląskiej);

► Dojazd i postój pojazdów na parkingu przy bramie cmentarza zastrzeżony będzie tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych, pojazdów zaopatrzenia (krótkotrwale), służb ratowniczych i komunalnych;

► Przy cmentarzu, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych (tereny zielone w pobliżu dawnego domu pogrzebowego), wystąpią trudności z zaparkowaniem pojazdów.

Burmistrz Tomasz Sielicki prosi wszystkich mieszkańców o ograniczenie do minimum potrzeby korzystania w tym dniu z pojazdów lub pozostawianie pojazdów w miejscach oddalonych od cmentarzy (alternatywne miejsca postojowe możliwe będą w rejonie ul. Wileńskiej);

2. Dojazd i dostęp do cmentarzy na ul. Morskiej i Olsztyńskiej odbywał się będzie jak co roku.

3. W dniu 1 listopada, na terenie miasta funkcjonowały będą 2 bezpłatne linie autobusowe Komunikacji Miejskiej. Jedna linia oznakowana napisem „Cmentarze”, obsługiwać będzie 3 cmentarze komunalne oraz druga - linia specjalna, zapewni dowóz osób tylko na trasie: Przystanek PKS na ul. Elbląskiej - Cmentarz Komunalny „Elbląska”. Linia oznakowana będzie napisem „Cmentarz Elbląska”.

4. Szczegółowy rozkład jazdy Komunikacji Miejskiej w dniu 1 listopada br. dostępny będzie na stronie internetowej Urzędu Miasta Braniewa www.braniewo.pl  w zakładce Aktualności: „Najnowsze Wiadomości”.

5. Na wyżej wymienionej stronie internetowej umieszczony zostanie plan miasta, na którym wskazane zostaną miejsca doraźnego postoju pojazdów oraz informacja dotycząca zmian w ruchu drogowym, wprowadzanych na dzień 1 listopada.

Burmistrz Braniewa zwraca się z prośbą o zachowanie cierpliwości oraz apeluje o ostrożność na drogach. Ponadto wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Braniewie, zarządcami dróg oraz służbami komunalnymi zapewnia, że zrobią wszystko, ażeby w ten szczególny dzień, ułatwić bezpieczne dotarcie oraz powrót z cmentarzy. 

 

Źródło: UM Braniewo


 

Zdjęcie 1 z 4

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-02-25 11:01:57
Dodane: 2020-02-25 10:58:13
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją