wto. 3/0°C
śro. 2/-1°C
czw. 3/1°C
pt. 4/2°C
 
 

45-LECIE KLUBU TURYSTYCZNEGO PTTK FIGA

Autor: wjflorian Dodany: 2019-11-25 23:26:59
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

W dniu 23 listopada odbyły się uroczyste obchody 45-lecia istnienia Klubu Turystycznego PTTK „FIGA” w Braniewie. Figowcy rozpoczęli obchody „z przytupem” udając się na tradycyjną wycieczkę pieszą, która rozpoczęła się z Muzeum Ziemi Braniewskiej i prowadziła szlakiem okrężnym wokół Braniewa. Kulminacyjnym punktem obchodów była akademia w Spichlerzu Mariackim.

Wycieczka, którą prowadził Wiesław Zaremba wiodła z Braniewa wzdłuż rzeki Pasłęki do kościoła św. Krzyża, następnie przez Józefowo i na miejską plażę przy ulicy Długiej, gdzie czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Następnie uczestnicy ruszyli pod pomnik – czołg znajdujący się przy Pl. Grunwaldu i park – były cmentarz św. Jana do restauracji „Sinema” na gorący posiłek.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia w braniewskim Spichlerzu Mariackim. Otwarcia uroczystości dokonał Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wiesław Zaremba, który powitał członków, sympatyków oraz zaproszonych gości. Wśród gości byli Bogdan Donke z Gdańska, który jest nestorem braniewskiej turystyki, Prezes Oddziału PTTK w Elblągu Leszek Marcinkowski, członek Zarządu Oddziału w Elblągu Leon Jasiński oraz Sławomir Kałabun Przewodniczący Oddziałowej Komisji Turystyki Pieszej w Elbląga oraz Anna Kapusta Wiceburmistrz Braniewa.

Głos zabrali I Prezes klubu Wojciech Postek, a następnie obecny Prezes KT Figa Zbigniew Kędziora, przedstawiając historię klubu oraz prezentując historyczne zdjęcia i krótkie fragmenty filmów. Następnie głos zabrał Prezes Oddziału PTTK w Elblągu Leszek Marcinkowski, który wręczył wyróżnienia przyznanych przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. Za aktywną pracę na rzecz promocji turystyki oraz promocji PTTK Srebrną Honorową Odznakę Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego otrzymali: Danuta Szkaradzińska, Monika Trzcińska, Andrzej Jakielski, Jan Kasperowicz, Wiktor Kumidor, Franciszek Lichota, Zenon Szkaradziński, Bolesław Tomkiewicz. Brązową Honorową Odznakę PTTK otrzymali: Anna Plejnis, Jadwiga Jolanta Mienicka i Czesław Kozłowski.

Wiceburmistrz Braniewa Anna Kapusta wręczyła dyplomy i podziękowania dla pionierów turystyki, którzy w latach 60 i 70 tych odwiedzali Braniewo i przemierzali wraz z Figą tereny powiatu braniewskiego. W trakcie akademii można było oglądać wystawę oraz inscenizację przygotowaną na jubileusz oraz zapoznać się z kronikami klubu.

Kolejnym punktem programu obchodów była biesiada turystyczna, która odbyła się również w Spichlerzu Mariackim. Przedstawiono prezentację zdjęć i fragmentów posiadanych filmików. W biesiadzie wzięło udział 60 osób, a wśród nich dziesięcioro gitarzystów, którzy na przemian umilali biesiadę.

Informacje i zdjęcia Zbigniew Kędziora

 

  

Źródło: Klub Turystyczny PTTK Figa


 

Zdjęcie 1 z 17

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-01-21 13:44:23
Dodane: 2020-01-21 13:21:41
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją