wto. 22/15°C
śro. 20/13°C
czw. 12/10°C
pt. 15/8°C
 
 

Czwarty raz zobowiązuje

Autor: kzs Dodany: 2016-09-09 17:39:29
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<

Festiwal Literatury Wielorzecze staje się imprezą cykliczną, przyciągającą do Elbląga literatów, ludzi sztuki i kultury i wszystkich miłośników wartościowego słowa. Na bogatej wrześniowej mapie wydarzeń w mieście to propozycja bardzo różnorodna, adresowana do odbiorców w różnym wieku i o różnych predyspozycjach kulturalnych. Warto ten czas spędzić ze Stowarzyszeniem "Alternatywni" i jego gośćmi.

 

Po raz kolejny udało się nam zaprosić znane i cenione we współczesnej literaturze postaci, zarówno debiutantów, jak i autorów z dużym dorobkiem literackim. To niewątpliwie zapewni moc artystycznych wzruszeń. A ze Festiwal to nie tylko poezja i proza zaprosimy elblążan na wystawy, koncerty, happeningi. Jednym zdaniem - na doskonałą kulturalną przygodę.

 

Program Wielorzecza jest bardzo bogaty, dlatego też bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które zachciały współpracować przy realizacji Festiwalu. Wsparcie, które otrzymujemy na każdym kroku, pozwala nam realizować największą pasję.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w ostatni weekend września, przynosząc (oprócz słońca) godziny wartościowej zabawy. W piątek, 23 września, młodzież z klasy patronackiej  Zespołu Szkół Pijarskich będzie uczestniczyła w warsztatach z Wojciechem Borosem. Od godziny 10.00 w przestrzeni Starego Miasta będzie można spotkać uczestników gry miejskiej, a w różnych ciekawych miejscach odbywać się będą happeningi promujące literaturę. na zakończenie interaktywnych zabaw otworzymy wystawę malarstwa Romany Klinkosz w Bibliotece Elbląskiej. Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi o 16.00 Na Małej Scenie Teatru kolejna odsłoną Sceny przy stoliku, a po niej zaprosimy na spotkanie z Mirką Szychowiak i jej Gustawem. Wieczór w Pubie Sąsiedzi rozpoczną o 19.00 autorzy związani z "Prowincją", a potem oddamy głos młodym poetom - Patrykowi Zimnemu i Markowi Czuku. Zakończymy Rockowo - na scenie Zorro i Fumez.

 

Sobota to ciąg dalszy Festiwalowych emocji. Od 10 w Bibliotece Elbląskiej Mirka Szychowiak będzie prowadzić warsztaty literackich. Zapraszamy wszystkich piszących, publikujących, chowających teksty do szuflady czy w plikach komputera. Od 12 w Sali u św. Ducha Romana Klinkosz będzie prowadzić warsztaty malarskie przy okazji interaktywnej wystawy. To propozycja dla dzieci i młodzieży, ale dorośli też będą się bawić świetnie. szczególnie serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne.

Od 15 w budynku Gimnazjum elbląskiego Muzeum będziemy uczestniczyć w spotkaniach autorskich. Na początek poetycko z Marcinem Orlińskim, od 16.00 bardziej prozatorsko ze Sławomirem Shutym. To dwa bardzo ważne nazwiska we współczesnej literaturze polskiej. O 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej będzie można zobaczyć wystawę fotografii Wiesława Leszczyńskiego. Prezentowane zdjęcia były wykorzystywane przy okazji publikacji alternatywnych twórców, tutaj podkreślone przez wiersze i zaprezentowane na szkle niewątpliwie będą przykuwać oko i uwagę.

Od 18.30 na Dziedzińcu Biblioteki będziemy biesiadować twórczo.  Rozpoczną Alternatywni promocją nowej Antologii "Książka pełna słów". Potem w świat poetycki Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego przeniesie nas Karol Samsel i nie będzie to wykład akademicki, więc nie trzeba z niego uciekać. O 20.30 gratka dla wszystkich piszących - Turniej Jednego Wiersza o Nagrodę Ministra Gospodarki Wielorzecznej. Otworzymy scenę dla Waszych wierszy. Niech wygra najlepszy. Na deser BAiKA - czyli niesamowita podróż muzyczna.

 

Niedziela nadchodzi zazwyczaj za szybko. Spędźmy tę w gościnnych murach hotelu Elbląg. Od 12.30 będą prezentować się tegoroczni debiutanci. Potem zapraszamy na spotkanie z Anną Janko i jej nieprostymi historiami. O godzinie 15.00 porozmawiamy o fenomenie blogów i blogerów z Jakobe Mansztajnem, Urszulą Witkowską, Zuzanną Gajewską. O 16.00 zakończymy poetycko i zapewne już będziemy się zastanawiać, dlaczego ten twórczy czas tak szybko minął.

Zachęcamy elblążan do czynnego uczestniczenia w wydarzeniach festiwalowych, do śledzenia naszego fanpage https://www.facebook.com/FestiwalLiteraturyWielorzecze/, a jeśli macie ochotę wspomóc finansowo naszą inicjatywę to można tutaj http://wspieramkulture.pl/projekt/1317-IV-Festiwal-Literatury-Wielorzecze

 

             

Projekt „IV Festiwal Literatury Wielorzecze” został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Miasta Elbląg Pan Witold Wróblewski

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Jerzy Wilk.

Partnerami Festiwalu są Teatr im. Aleksandra Sewruka, Pub Sąsiedzi, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Biblioteka Elbląska, Hotel Elbląg, Zespół Szkół Pijarskich.

Wielorzecze jest organizowane przez Stowarzyszenie "Alternatywni", które może liczyć na wsparcie takich osób i firm jak: Biuro Poselskie Pani Elżbiety Gelert, Biuro Senatora Pana Jerzego Wcisły, Kwartalnik Tygiel, Fundacja "Lwie serce", pisarze.pl, Komet, Pol-Glass, Drukarnia Opiegiek, Restauracja Amore Mio, Drogeria Jasmin w Elblągu, Lider. Roman Rynkiewicz, FONT, Pure Nature, WedmaR, JABDA, Kawiarnia u Aktorów, Restauracja Przy Bramie, CC Tosca, Kamil Meble, Stowarzyszenie Eurofamilia, Maciej Stański - Gildia nieruchomości i finanse.

 

Patronat medialny nad festiwalem objęli portel.pl, Telewizja Elbląska, Radio Olsztyn, szufladopółka.pl, Kwartalnik Prowincja

Dominika Lewicka Klucznik

 

 

 

Źródło: Własne

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

Praca 2019-05-20 06:18:16
Sprzedam Nieruchomość 2019-05-13 12:36:14
 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2019-05-18 16:35:53
Dodane: 2019-05-18 16:14:36
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: TMB
Data: 2019-04-09 20:29
Przez: teerta
Data: 2019-03-26 18:13
Przez: ja-ol
Data: 2019-02-05 09:25
Przez: thbcgorb
Data: 2018-06-27 21:43
Przez: vfseuyhe
Data: 2018-06-27 21:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją