ZAKOŃCZENIE BIEGOWEGO ROKU W MIKOSZEWIE

Grupa Rozbiegane Braniewo wraz z kilkunastoma mieszkańcami Braniewa w dniu 29 grudnia 2019 r. pożegnała rok w biegu Sylwestrowo na Sportowo, który zorganizowano w Mikoszewie. Na starcie stanęło 136 biegaczy, w tym 56 kobiet. Błysnęła reprezentacja Braniewa, gdyż aż 6 osób stanęło na podium.

Najmłodszy biegacz Kuba Butkiewicz zadebiutował na dystansie 5 km i zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wśród dziewcząt w najlepszej trójce znalazły się Marta Jaszczuk i Alicja Wądołowska. W tych zawodach nie była prowadzona klasyfikacja OPEN, a organizatorzy postawili na dobrą zabawę i prowadzili tylko klasyfikacje wiekowe. Jednak wśród kobiet najszybsze okazały się dwie Braniewianki Joanna Szasta i tuż za nią Marta Wychowaniak. Na podium w swojej kategorii stanęła także Agnieszka Matczuk. Godnie też zaprezentowali się Panowie, a Andrzej Pokojski (reprezentujący Klub HDK Kropelka) i Dariusz Humen, zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Całej imprezie towarzyszyła wesołą i przyjazna atmosfera. Biegacze podczas wspólnej podróży snuli plany na 2020 rok, nie zamierzając zwalniać tempa, gdyż spora część grupy zaczyna z Nowym Rokiem przygotowania do startu w półmaratonie podczas Mistrzostw Świata organizowanych w Gdyni.

Grupa „Rozbiegane Braniewo” stale się rozrasta i ma swoje koszulki, a ostatnio członkowie grupy utworzyli klub morsowy pod nazwą „Rozbiegane Morsy”.