czw. 7/4°C
pt. 6/3°C
so. 5/1°C
nie. 9/0°C
 
 

Ubezpieczenie z biura podróży nie wystarczy na wyjazd!

Autor: kzs Dodany: 2020-02-18 11:32:49
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<

 

Szykujesz się do wyjazdu organizowanego przez biuro podróży? Zanim wyruszysz na wycieczkę, dopełnij wszystkich formalności. Zajmij się jednak nie tylko paszportem czy innymi dokumentami, ale zwróć uwagę na polisę. Często bowiem okazuje się, że ubezpieczenie z biura podróży nie jest wystarczające. Co w takiej sytuacji?

Organizator wyjazdu ma obowiązek wykupić ubezpieczenie dla wszystkich uczestników. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka polisa bardzo często ma wąski zakres ochrony i nie uwzględnia wielu zdarzeń losowych. W efekcie, gdyby faktycznie doszło do wypadku podczas wycieczki, Ty jesteś zobowiązany do pokrycia kosztów. Można jednak tego uniknąć, wykupując własne ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne – jak działa?

Ubezpieczenie turystyczne wykupione we własnym zakresie daje znacznie więcej niż polisa oferowana przez biuro podróży. W ramach umowy towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność i – gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia – wypłaca świadczenie lub pokrywa koszty. W ten sposób można sfinansować leczenie, rehabilitację, transport medyczny itp.

Ubezpieczenie turystyczne działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Co więcej, zakres jest znacznie szerszy niż w przypadku karty EKUZ.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Polisę podróżną można dopasować do swoich potrzeb, dlatego trudno mówić o konkretnym zakresie. Najczęściej jednak uwzględnia następstwa nieszczęśliwych wypadków, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć go o dodatkowe elementy. W ten sposób polisa może obejmować np. Ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego itp. Szczegółowy zakres dostępny jest m.in. w serwisach porównywarkowych takich jak kalkulatorubezpieczen.net.pl.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli chcesz, aby ubezpieczenie turystyczne dawało Ci optymalną ochronę, nie może być wybrane przypadkowo. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, wśród których wymienia się m.in.:

·         zakres ochrony

·         suma ubezpieczenia

·         wyłączenia odpowiedzialności

·         czas trwania umowy

·         obowiązywanie w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych.

Pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie ceną – niski koszt najprawdopodobniej oznacza wąski zakres ochrony i niewielką sumę ubezpieczenia. To z kolei przekłada się na jakość polisy – może okazać się mało przydatna, gdy dojdzie faktycznie do zdarzenia losowego.

Cenę możesz wziąć pod uwagę dopiero wtedy, gdy określisz potrzebny zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Wówczas sprawdź, jakie oferty są dostępne na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenia-turystyczne/, a następnie wybierz polisę dopasowaną do oczekiwań.

 

 

Źródło: WłasneKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-03-24 11:15:31
Dodane: 2020-03-24 10:36:35
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją