ZWYCIĘSTWO ZATOKI NA INAUGURACJĘ SEZONU 2020/2021

W dniu 1.08.2020 r. w 1 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo na własnym stadionie pokonała 3:2 odwiecznego rywala Olimpię II Elbląg.

Do przerwy był remis 2:2 a wynik nie zadowalał żadnego zespołu. Zwycięską bramkę dla Zatoki strzelił w 77 minucie Łukasz Wolak, zaledwie 3 minuty po wejściu na boisko. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Kamil Graczyk w 3 i Marcin Śniegocki w 42 minucie z rzutu karnego. Olimpia II przez dłuższy czas I połowy prowadziła po bramkach w 20 i 22 minucie.

Zatoka Braniewo wystąpiła w składzie: Tomasz Ptak - Kacper Korkliniewski, Jakub Szpakowski, Oskar Rynkowski, Przemysław Matelski, Marcin Śniegocki, Mateusz Gruz, Bogdan Wieliczko (Łukasz Wolak 74’), Piotr Lewandowski, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk.

Dzięki zwycięstwu Zatoka zajmuje 7 miejsce w tabeli forBET IV ligi. Mecz 2 kolejki Zatoka Braniewo rozegra u siebie w dniu 5.08.2020 r. z beniaminkiem GSZS Delfin Rybno, który w 1 kolejce pokonał u siebie Tęczę Biskupiec 2:0.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne