SZÓSTE ZWYCIĘSTWO ZATOKI

W dniu 26 sierpnia b.r. Zatoka Braniewo w ramach 6 kolejki forBET IV ligi podejmowała zespół MKS Olimpii Olsztynek. Zdecydowanym faworytem meczu był nasz

W dniu 26 sierpnia b.r. Zatoka Braniewo w ramach 6 kolejki forBET IV ligi podejmowała zespół MKS Olimpii Olsztynek. Zdecydowanym faworytem meczu był nasz zespół, jednak mecz nie był „spacerkiem”, bo ambitni goście dwukrotnie wyrównali. Zatoka zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła 3:2.

Zatoka od początku mocno napierała na przeciwnika i już w 8 minucie bramkę na 1:0 zdobył Oskar Rynkowski. Jednak już w 13 min. ku zaskoczeniu kibiców goście wyrównali. Po kilku groźniejszych akcjach gości Zatoka wyprowadziła cios za sprawą Łukasza Wolaka, który w 23 min. w sytuacji sam na sam strzelił na 2:1. Gdy sytuacja wydawała się opanowana w 36 minucie goście ponownie wyrównali. Na szczęście już minutę później Łukasz Wolak strzelił na 3:2. W wyrównanej drugiej połowie wynik nie uległ zmianie.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Tomasz Ptak, Marcin Chomko, Kacper Korkliniewski, Wojciech Kimso, Daniel Jastrzębski, Oskar Rynkowski, Łukasz Wolak, Mateusz Gruz, Jakub Szpakowski, Bogdan Wieliczko, Dariusz Wieliczko.

Dzięki sześciu zwycięstwom Zatoka z 18 punktami i bilansem bramek 25-8 zajmuje 1 miejsce w tabeli forBET IV ligi.  W 7 kolejce 29 sierpnia, Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe z MKS Korsze, które sensacyjnie uległo u siebie Tęczy Biskupiec 3:4. Bilans przeciwników to 3-0-3, bramki 13-14.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne