WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO ZATOKI

W dniu 27.03.2021 r. w 21 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo zwyciężyła w wyjazdowym meczu zespołem Błękitnych Pasym 4:3.To był udany pościg ze stanu 1:3.

Już na początku meczu było 0:1 po bramce gospodarzy w 6 min. Zatoka wyrównała w 12 minucie po bramce Kamila Graczyka, ale później straciła dwie kolejne bramki w 17 i z karnego w 20 min. Wynik 1:3 utrzymał się do przerwy. W 76 min. bramkę kontaktową strzelił Marcin Sawicki, a wyrównał w 86’ Łukasz Wolak. W doliczonym czasie na 4:3 strzelił Marcin Sawicki! Brawo!

Zatoka Braniewo rozpoczęła w składzie: Jan Lechowid - Kamil Graczyk, Marcin Chomko, Bartłomiej Koczara, Daniel Jastrzębski, Wojciech Kimso, Kacper Korkliniewski, Jakub Szpakowski, Marcin Sawicki, Łukasz Wolak, Oskar Rynkowski.

Dzięki zwycięstwu Zatoka zajmuje 5 miejsce w tabeli forBET IV ligi i zgromadziła do tej pory 37 punktów (bilans 12-1-7, bramki 53-42). Mecz 22 kolejki Zatoka Braniewo rozegra u siebie w sobotę, 03.04.2021 o godz. 17 z ITS Jeziorak Iława, który 21 kolejce uległ u siebie aż 1:5 w meczu z Tęczą Biskupiec. Dotychczas w 21 meczach Jeziorak zdobył 30 punktów (bilans 8-6-7, bramki 55-45) i zajmuje 9 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne