Apel do turystów !

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia/wjazdu na pas drogi granicznej, bądź fotografowania strony sąsiedniej. Straż Graniczna przypomina, że pas drogi granicznej, jest to 15 metrów od linii granicy państwowej (linię granicy wyznacza monolit (słupek) znajdujący się pomiędzy znakiem polskim, a rosyjskim. Wejście na pas drogi granicznej jest zabronione (Rozporządzenie nr 1 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 19 stycznia 2012 roku). Za zlekceważenie tego przepisu możesz zapłacić mandat nawet 500 zł.

W strefie nadgranicznej obowiązują również przepisy porządkowe, mówiące o zakazie fotografowania strony sąsiedniej (Rozporządzenie nr 101 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 22 września 2009 roku). Za niestosowanie się do obowiązującego przepisu również grozi mandat do 500 zł.

Wczoraj funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG ukarali 100 zł mandatem 22-latka z powiatu bartoszyckiego, który wykonywał zdjęcia na granicy. Kolejny turysta z Gdańska za fotografowanie strony sąsiedniej został pouczony.

Szanowny Turysto ! W przypadku uzyskania szczegółowych informacji o przepisach obowiązujących w strefie nadgranicznej, możesz zadzwonić do najbliższej placówki Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 Mirosława Aleksandrowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz