„Bezpieczne Wakacje” – spotkanie strażaków z najmłodszymi

  Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna aktywnie uczestniczy w akacjach „Bezpieczne wakacje”.

W ramach kampanii związanej z bezpieczeństwem wakacyjnym strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie spotkali się w siedzibie braniewskiej straży z dziećmi i młodzieżą. Prewencja społeczna, która związana jest z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie trwających wakacji oraz obcowanie ze strażackim sprzętem to doskonała forma edukacji najmłodszych. Bezpieczny wypoczynek nad wodą, ostrożne i rozważne korzystanie z kąpieli, zasady korzystania z numerów alarmowych, zachowanie w trakcie pożaru lub innego zdarzenia czy podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy stanowią ważne punkty, które należy przypominać dla najmłodszych.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” strażacy prowadzą spotkania i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Głównym celem funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą jest udzielenie praktycznym porad dotyczących bezpieczeństwa. Wśród grupy odwiedzającym strażaków PSP byli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Braniewo.

Akcje „Bezpieczne wakacje” i jej pochodne są ważnym elementem w działalności braniewskich strażaków, gdyż bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa powszechnego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, na terenie miasta Braniewa i powiatu braniewskiego.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz