Bezpieczny ruch drogowy

O tym, jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego przez każdego użytkownika drogi nie trzeba nikogo przekonywać. Pochwalić się nią mogą dzieci i młodzież - uczestnicy Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których jednym z sędziów był funkcjonariusz braniewskiej policji.

 

Przez trzy dni policjanci z braniewskiej drogówki uczestniczyli w organizowanych przez Starostwo Powiatowe finałach Warmińsko – Mazurskich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2010 dla klas IV –VI szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2010 dla szkół ponadgimnazjalnych. Każdy finał składał się z części teoretycznej, praktycznej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jazdy pojazdem. Policjanci sędziowali w praktycznej części turniejów, czyli jeździe sprawnościowej rowerem, motorowerem oraz samochodem. Celem przeprowadzanych turniejów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

 

Nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowa nr 5 w Braniewie, Gimnazjum nr 2 w Braniewie oraz Zespołu Szkół Licealnych i  Zawodowych w Pieniężnie.

 

Wszystkim uczestnikom turniejów gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz