Bezpłatne szkolenie dla osób bezrobotnych

Poziom bezrobocia w naszym regionie jest bardzo wysoki. Szczególnie ciężko jest osobom długotrwale bezrobotnym, niepełnosprawnym, chorym psychicznie, uchodźcom, byłym więźniom. Wyjściem z patowej sytuacji jest działalność, na założenie której można otrzymać wsparcie finansowe z Powiatowego Urzędu Pracy.

Mowa tu o spółdzielniach socjalnych. Taki rodzaj przedsiębiorstwa może założyć przynajmniej 5 osób, które wykorzystają własne umiejętności i wiedzę do zarabiania pieniędzy. To doskonały pomysł dla tych, którzy chcą stworzyć trwałe, bezpieczne miejsca pracy i potrzebują kapitału na rozpoczęcie działalności. Bezpłatne szkolenie przybliży zainteresowanym temat spółdzielczości socjalnej. Zdobyta wiedza z pewnością doda motywacji do działania i wejścia na rynek pracy.


Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu zaprasza na dwudniowe szkolenie z zakresu zakładania i zarządzania spółdzielnią socjalną, podczas którego uczestnicy dowiedzą się :

·        kto może założyć spółdzielnię socjalną i jak to zrobić

·        gdzie znaleźć środki na rozpoczęcie działalności spółdzielni socjalnej

·        jak przygotować solidny biznesplan

·        jak napisać statut spółdzielni socjalnej i jak ją zarejestrować.

Szkolenie zaplanowane jest na 3 grudnia 2010 w godzinach 9.30 – 16.00 i 4.grudnia 2010 w godzinach 9.00 – 15.00, w siedzibie ESWIP, ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Moniką Żukowską, specjalistką ds. informacji i promocji Ośrodka OWIES – tel. 55 236 27 16, mail: m.zukowska@eswip.pl lub osobiście w siedzibie Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada br., a udział w szkoleniu będzie telefonicznie potwierdzany przez organizatora.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.owies.org.pl lub w siedzibie Ośrodka.

Osoby spoza Elbląga mogą ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu na miejsce szkolenia. Prosimy o zaznaczenie takiej potrzeby w formularzu.

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej powstał w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. OWIES prowadzi Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz