BIG.pl już działa i przyciąga coraz więcej użytkowników

BIG InfoMonitor uruchomił serwis BIG.pl ułatwiający konsumentom przekazanie danych onierzetelnych osobach i firmach do Rejestru Dłużników. W nieco ponad miesiąc stronę serwisu odwiedziło około 36 tysięcy osób, co siódma zdecydowała się na rejestrację. Wkolejnych krokach użytkownicy serwisu mogą wygenerować bezpłatny raport o sobie lub przekazać dane swoich dłużników.

Wraz z nowelizacją ustawy o BIG (Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych) konsumenci zyskali nowe uprawnienia, w tym możliwość przekazania do BIG informacji o nierzetelnych osobach i firmach, które mają wobec nich zaległe zobowiązania finansowe. BIG.pl został uruchomiony z myślą właśnie o klientach indywidualnych i mikroprzedsiębiorcach.

Serwis w przejrzysty i przyjazny sposób zapoznaje użytkowników z nowymi możliwościami prawnymi i umożliwia online’owy dostęp do usług BIG InfoMonitor. Poprzez BIG.pl można wygenerować bezpłatny raport o sobie, przygotować wezwanie do zapłaty wysyłane do dłużnika, wreszcie po zawarciu umowy z BIG InfoMonitor, wpisać dłużnika do Rejestru Dłużników prowadzonego przez BIG InfoMonitor.

W ciągu 5 tygodni od uruchomienia serwisu stronę odwiedziło ponad 36 tysięcy internautów, co siódmy z nich (5104 osoby) zdecydował się założyć konto, a 2606 osób przygotowało dla siebie umowę pozwalającą w następnym kroku przekazać dane dłużnika do Rejestru Dłużników BIG..

BIG InfoMonitor prowadzi własny Rejestr Dłużników, ale jako jedyne biuro informacji gospodarczej w Polsce ma także dostęp do danych Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich. Oznacza to, że Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor dysponuje największą, liczącą obecnie już ponad 4,6 miliona rekordów, bazą negatywnych informacji gospodarczych o konsumentach i przedsiębiorcach. Dzięki tym zasobom BIG InfoMonitor dostarcza bankom, przedsiębiorcom, a od niedawna także konsumentom, skuteczne narzędzia do odzyskiwania należności.

Wiążemy z BIG.pl duże nadzieje – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes BIG InfoMonitor S.A. – Zakładamy, że dalszy rozwój produktowy spółki na rynku masowym będzie bazować na rozwoju tego serwisu internetowego. Wspólnie z naszymi akcjonariuszami ,– z Biurem Informacji Kredytowej oraz Związkiem Banków Polskich, monitorujemy rynek zadłużenia i pracujemy nad kompleksowymi rozwiązaniami ułatwiającymi dostęp do informacji gospodarczej o konsumentach i przedsiębiorcach.

Od początku roku oraz łącznie na koniec I półrocza firma wypracowała dodatni wynik finansowy. Zysk netto na koniec czerwca wyniósł ponad 107 tysięcy złotych. Sprzedaż w tym czasie wzrosła o 42% w porównaniu z analogicznym okresem w 2009 roku.

Istotnym wydarzeniem w tym roku była nowelizacja ustawy, która pozwoliła na szersze udostępnienie usług BIG dla klienta indywidualnego oraz dla branży windykacyjnej.  – mówi Mariusz Hildebrand, Prezes BIG InfoMonitor – Pomagamy naszym klientom i partnerom budować ich siłę na rynku. BIG InfoMonitor ma ambitne plany związane z małymi i średnimi firmami, w tym roku zamierzamy radykalnie zwiększyć sprzedaż w tym sektorze - dodaje.

Rosnące zainteresowanie usługami BIG InfoMonitor potwierdza rosnąca liczba udostępnionych raportów o konsumentach i firmach. W pierwszej połowie 2010 roku firmy pobrały ponad 3,5 miliona raportów, czyli o 32% więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W całym roku 2009 BIG InfoMonitor udostępnił ponad 5,5 miliona raportów. Szacuje się, iż w bieżącym roku może zostać udostępnionych nawet 8 milionów raportów.

***

BIG InfoMonitor S.A. uruchomiło system wymiany informacji w sierpniu 2005 roku. Zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem informacji gospodarczych, czyli informacji o terminowości w spłacaniu zobowiązań przez przedsiębiorców lub konsumentów.

Informacja negatywna, jaką dysponuje BIG InfoMonitor – dane o zwłoce w wykonywaniu zobowiązań płatniczych - zapobiega nawiązywaniu współpracy z nierzetelnymi i zadłużonymi kontrahentami oraz konsumentami. Umieszczenie dłużnika w Rejestrze Dłużników BIG sprawia, że zdecydowana większość spłaca należności.

Większościowym akcjonariuszem spółki jest Biuro Informacji Kredytowej SA (ponad 94% akcji). Pozostali udziałowcy to Związek Banków PolskichPolska Wytwórnia Papierów Wartościowych. BIG . InfoMonitor działa w oparciu o ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych oraz ustawę o ochronie danych osobowych oraz w oparciu o Regulamin Zarządzania Danymi zatwierdzony przez Ministerstwo Gospodarki.

We współpracy z BIK i ZBP, co kwartał InfoMonitor przygotowuje InfoDług – kompleksowy raport o zadłużeniu Polaków oraz Raport BIG monitorujący poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej w opinii przedsiębiorców. Publikacja kolejnych edycji raportów już w sierpniu i wrześniu 2010!

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz