Bukowiecki najlepszy

Konrad Bukowiecki zwycięzcą 63. plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Drugie miejsce zajął Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn a Na trzecim znalazł się Jakub Hawryluk z Indykpolu AZS Olsztyn.

Poprzedni rok dla Konrada Bukowieckiego był bardzo trudny. Uraz gonił kolejny uraz. Sukcesem można więc nazwać wywalczenie dwóch medali Mistrzostw Polski (złota w hali i brązu na stadionie) i 28. miejsca podczas MŚ. Dorzucił do tego swój trzeci medal letniej Uniwersjady. W chińskim Chengdu wywalczył złoto. W styczniu przebywał na trzytygodniowym obozie przygotowawczym w RPA. Do kraju wrócił... z kolejną kontuzją. Przez ból łokcia nie może obecnie trenować z kulą. Ale nie traci wiary w powrót do zdrowia i start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

A jak przyjął tytuł Najpopularniejszego Sportowca Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2023 roku? "Jest mi bardzo miło! Cieszę się, że pomimo tego, że poprzednie lata nie były takie, jak przyzwyczaiłem do tego kibiców, oni o mnie pamiętają i głosują na mnie. Jest to na pewno jakaś dodatkowa motywacja do tego, żeby po prostu dalej trenować i osiągać sukcesy" - mówił kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn.

Drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie Gazety Olsztyńskiej zajął Maciej Kowalewicz. W 2023 roku dwukrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata. Reprezentant Gwardii Olsztyn i absolwent UWM w Azerbejdżanie wywalczył złoto indywidualnie w konkurencji karabinu w trzech postawach z 300 metrów i srebro w drużynie.  "Jestem w stanie walczyć z najlepszymi!" - mówił na antenie Radia UWM FM. "Jestem bardzo wysoko w rankingu olimpijskim, więc będę pilnował cały czas tej wysokiej lokaty. Kiedy już wszystkie zawody zostaną rozegrane, jest tylko jedna kwalifikacja z rankingu. A dodatkowo mamy jeszcze trzy zawody: Mistrzostwa Europy (kulowe i pneumatyczne) oraz turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Więc jest przede mną jeszcze trochę tych szans i mam nadzieję, że to zrobię" - zapowiada absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Trzecią pozycję w głosowaniu czytelników GO zajął libero Indykpolu AZS Olsztyn - Jakub Hawryluk. Dzięki świetnej postawie w swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze otrzymał  w poprzednim roku powołanie do seniorskiej kadry Polski. Przebojem wskoczył do wyjściowego składu akademików i - choć jest bardzo młody - często od niego budowanie składu akademików na kolejne spotkania rozpoczyna trener Javier Weber. "2023 rok był dla mnie bardzo udany. I mam nadzieję, że obecny nie będzie gorszy. Chciałbym podziękować wszystkim za głosy. Nie sądziłem, że mam aż tylu fanów tutaj, bo jestem z południa Polski"  - mówił po odebraniu nagrody.

W czołowej dziesiątce plebiscytu znalazła się również rekordzistka Polski w maratonie - Aleksandra Lisowska (nieobecna na Balu Sportu i Biznesu, ponieważ trenuje obecnie w Kenii). A sportowcem akademickim roku została Lena Maruszak - także z klubu AZS UWM Olsztyn. "Byłam trochę zaskoczona samą nominacją do tego plebiscytu. Ale jest mi bardzo miło. To duże wyróżnienie i cieszę się, że mogłam wziąć w nim udział" - mówiła zawodniczka, która specjalizuje się w skokach przez przeszkody i studiuje prawo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. "Jeżdżę odkąd pamiętam. Jestem w kadrze narodowej i liczę, że nowy sezon przyniesie jeszcze lepsze wyniki. Tę pasję zaszczepiła we mnie mama, która też jest wielką miłośniczką koni i nauczyła mnie bardzo dużo szacunku do nich."

Dumy z sukcesów sportowców związanych z AZS-em UWM Olsztynie nie krył Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. "Cieszę się bardzo z sukcesu pana Konrada Bukowieckiego. Trzymamy za niego kciuki! Do tego w złotej dziesiątce znaleźli się: Kuba Hawryluk i Ola Lisowska. Miałem również przyjemność wręczyć statuetkę w kategorii sportu akademickiego pani Lenie Maruszak. Bardzo się z tego cieszę i wszystkim bardzo gratuluję" - mówił prof. Jerzy Przyborowski.

W załączniku - wypowiedzi audio (prof. Jerzy Przyborowski, Konrad Bukowiecki, Jakub Hawryluk i Lena Maruszak) oraz zdjęcia do wykorzystania w mediach.


Piotr Szauer

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz