Wsparcie działań zapewnili pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych rozpoczęli ewakuację pracowników, ocenę skali zagrożenia oraz sprawdzenie czy nikt nie został ranny. Pracownicy wchodzący w skład grupy ratowniczej pierwsi rozpoczęli działania z wykorzystaniem sprzętu dedykowanego do likwidacji powstałych zagrożeń. Po dojeździe na miejsce emisji medium działania ratownicze przejęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru.
Najwięcej pracy mieli strażacy, których głównym zadaniem było dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja na zewnątrz. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na sąsiednim zbiorniku i wymagała ewakuacji z wykorzystaniem pojazdu specjalnego. Ćwiczenia obserwowali: dyrektor zakładu, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Starosta Braniewski Karol Motylka i V-ce Starosta Braniewski Mirosław Kudliński. Na miejsce zdarzenia chemicznego skierowano łącznie sześć pojazdów straży pożarnej.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz