Cykliści do sądu

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakupił i zamontował pod swoją siedzibą kilkanaście nowych stojaków rowerowych. Nowe stojaki umożliwiają przypięcie roweru w wygodny i bezpieczny sposób.

 

Rower to doskonała alternatywa zarówno dla samochodu, jak i komunikacji miejskiej. Nie dość, że wspomaga kondycję, to na dodatek obniża koszty przemieszczania się po zatłoczonym mieście i chroni środowisko. Korzyści płynące z jazdy na rowerze docenia również Sąd Okręgowy w Olsztynie, organizując pod swoją siedzibą miejsca parkingowe właśnie dla rowerzystów, zarówno dla pracowników, jak i interesantów.

Na potwierdzenie tych słów informuję, że w ostatnich dniach w pobliżu wejścia do budynku Sądu zamontowaliśmy kilkanaście nowych, stylowych stojaków rowerowych.

Nowe stojaki mają kształt odwróconej litery U, co umożliwia przypięcie do każdego z nich co najmniej dwóch rowerów w bezpieczny i wygodny sposób. Zastąpiły one stojaki starego typu, zwane potocznie wyrwikółkami, do których rower przypinało się za przednie koło.

Liczymy, że dzięki tym nowym, profesjonalnym stojakom, rower stanie się jeszcze bardziej popularnym środkiem transportu wśród naszych pracowników oraz osób odwiedzających Sąd.

Nadmienię, że Sąd Okręgowy w Olsztynie jest otwarty także na cyklistów w podległych sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, jeszcze w tym roku planujemy zakupić i zamontować profesjonalne stojaki rowerowe pod gmachem Sądu Rejonowego w Piszu. Potrzebę budowy takiego parkingu zgłosili nam pracownicy tamtejszego Sądu.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Marta Banaś-Grabek
Rzecznik Prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, 27 lipca 2022 r.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz