Do twarzy im w mundurze

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie była wczoraj naszymi gośćmi. Młodzież odwiedziła nas w ramach zajęć szkolnych i poznawała specyfikę naszej służby. Powaga i dystans młodzieży topniały wprost proporcjonalnie do zainteresowania, które pojawiało się wraz z kolejną odsłoną naszej pracy. Jednostkę opuściła już uśmiechnięta młodzież.

 

Na spotkaniu nie było pogadanek o bezpieczeństwie, tylko pokaz praktyki. 
W radiowozach zainteresowanie młodzieży wzbudziła, popularnie nazywana przez policjantów, „trzecia klasa”, czyli  miejsce dla osób zatrzymanych. Nowy osobowy ford z 220 konnym silnikiem o pojemności 2,5 l oblegany był głównie przez męską część klasy. Następnie młodzieżą zaopiekowali się przewodnicy psów, którzy przybliżyli tajniki pracy z utalentowanymi czworonogami i zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa. Zwiedzanie jednostki zakończono „miłym akcentem” - wizytą w policyjnym areszcie.

 

Na świetlicy jednostki każdy z uczniów miał również możliwość własnoręcznego daktyloskopowania się, czyli wykonania swoich odbitek linii papilarnych. Młodzież obejrzała również film o braniewskich policjantach – krótkiej relacji o naszej codziennej służbie. Na koniec każdy chętny mógł przymierzyć policyjne sorty
i sprawdzić, czy do twarzy mu w mundurze. Być może w przyszłości znajdą się wśród nich nasi następcy, poszukujemy bowiem kandydatów do naszej służby. Obecnie w naszej jednostce są wolne etaty, a w przyszłości ich liczba zwiększy się. Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi wszystkich, którzy ukończyli szkołę średnią. Jeżeli nie lubisz nudy i codzienności w pracy, służba w Policji jest dla Ciebie. Oferujemy również stabilizację finansową. Nabór do służby trwa. Wstąp i zapytaj o szczegóły lub zajrzyj na naszą stronę www.braniewo.policja.gov.pl – praca – służba w Policji w Braniewie.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz