Drużynowy bieg w szczytnym celu. Biegacze z Warmii i Mazur – pomożecie?

Do 6 czerwca trwają zapisy do największej charytatywnej sztafety biznesowej. Uczestnicy Poland Business Run pobiegną 8 września w Krakowie, ale dzięki możliwościom technologicznym do akcji dołączyć może każdy, z dowolnego miejsca na świecie. Biegacze z Warmii i Mazur również mogą zgłosić swoją drużynę i pomóc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, po amputacji i po mastektomii. Wśród beneficjentów biegu są mieszkańcy regionu.

Inicjatywa Poland Business Run ma 12 lat. Dzięki największej charytatywnej sztafecie biznesowej udało się pomóc już ponad 1000 osobom z dysfunkcjami narządu ruchu i po amputacji. Opłaty startowe od firm i korporacji pozwalają na finansowanie turnusów rehabilitacyjnych czy protez i wózków, których koszt waha się aktualnie między kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy złotych. Bez wsparcia taki zakup byłby dla beneficjentów nieosiągalny.

Pobiegniesz Pomożesz

W 2023 roku w Poland Business Run wystartowało prawie 36,5 tys. biegaczy i biegaczek.

W 2023 roku w Poland Business Run wystartowało prawie 36,5 tys. biegaczy i biegaczek. W tym roku już pierwsze rekordy zostały pobite.

- Podstawowe pakiety na tegoroczny bieg wokół krakowskich Błoń rozeszły się w ciągu 17 minut od startu rejestracji. Wciąż jednak firmy mogą zapisać swoje 5-osobowe zespoły na bieg zdalny i 8 września dołączyć do największej charytatywnej sztafety biznesowej - wyjaśnia Kamil Bąbel, project manager Poland Business Run.

by dołączyć do akcji i 8 września pobiec z wybranego miejsca na świecie, należy zebrać firmową sztafetę i zarejestrować ją na stronie www.bieg.pbr.pl, wybierając formułę biegu (np. bieg wirtualny). Zawodnicy mogą wybrać dowolną trasę w terenie lub pokonać 4 kilometry na bieżni, bez presji oraz we własnym tempie. Po zakończeniu biegu wystarczy pochwalić się swoim wynikiem poprzez stronę organizatora. Udział w Poland Business Run to świetna okazja do integracji pracowników i współdziałania w celu pomocy potrzebującym.

Szczegółowe informacje o rejestracji i pakietach dostępne są na stronie: www.bieg.pbr.pl.

Sponsorami strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Weronika Marciniec

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz