Dwa Tygrysy w braniewskiej Policji

Pierwszy z dwóch motocykli Triumph Tiger 1050 już rozpoczął dzisiaj służbę na drodze. Te dwa nowoczesne motocykle trafiły do naszej jednostki w środę (14 kwietnia). Zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Koszt jednej maszyny wraz z całym wyposażeniem to ponad 82 tys. złotych.

Dwa z trzynastu motocykli Triumph Tiger 1050, które trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w ramach zakupów centralnych z Norweskiego Funduszu, trafiły w środę do braniewskiej jednostki policji. Obie maszyny będą pracować w braniewskiej drogówce. Triumphy Tigerto pierwsze motocykle typu "ciężkie enduro", używane w polskiej Policji. Zawieszenie pojazdu, wyższe niż dotychczas używanych motocykli, pozwoli na patrolowanie  niedostępnych do tej pory dróg gruntowych lub odcinków dróg w złym stanie technicznym.

Nowoczesne motocykle Triumph Tiger 1050 wyposażone są w silnik o mocy 84,6kw/115 km i pojemności 1050 cm³. Prędkość maksymalna Tygrysa to 220km/h. Te ciężkie maszyny (masa pojazdu 228kg) mają tarczowe hamulce, podgrzewane manetki Oxford, i 3 kufry. Każdy pojazd jest wyposażony w 2 kaski z systemem łączności, 2 komplety kombinezonów ochronnych (kurtka, spodnie, buty, rękawice). Wartość motocykla z wyposażeniem to ponad 82 tys. złotych.

Do zobaczenia na drodze!

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz