Dziewczyna z jeleniami

Mgr inż. Jagoda Czajkowska, doktorantka z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM, działająca w mediach społecznościowych jako „Dziewczyna od jeleni”, została doceniona przez jury konkursu „Popularyzacja - Grywalizacja” orgaznizowanego przez portal „eDoktorant”. Nagrody przyznano jej za dwa artykuły popularnonaukowe poświęcone miopatii stresowej i głuszcom.

Część z Państwa miała okazję poznać panią Jagodę podczas pierwszej edycji "Szybkich Randek Naukowo-Dydaktycznych" na UWM.

W konkursie „Popularyzacja - Grywalizacja” orgaznizowanym przez portal „eDoktorant” artykuły popularnonaukowe Jagody Czajkowskiej okazały się najlepsze w dwóch dziedzinach (nauki rolnicze oraz nauki ścisłe i przyrodnicze + dziedzina nauk weterynaryjnych)

Jagoda Czajkowska kocha dydaktykę i jeleniowate. Jej wiedza o tych zwierzętach dociera nie tylko do studentów UWM. Ciekawostkami dzieli się m.in. ze słuchaczami Radia UWM FM, a na Instagramie jest „Dziewczyną od jeleni”. O tym, o czym można publikować zawiłe rozprawy naukowe, mówi w sposób zrozumiały i z humorem, nie stroniąc od zabawnych analogii. Przykład? Swoje wystąpienie na Kongresie Nauka i Media, za które otrzymała dwie nagrody, zatytułowała... „Niech mocz będzie z wami”.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz