Lokalne bezrobocie przekracza 30 %, brak perspektyw, konieczność wyjazdu w poszukiwaniu pracy były podstawowymi ograniczeniami z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy szkolenia. Podczas wielogodzinnych zmagań z biznesem gracze byli pod opieką wykwalifikowanych trenerów, którzy zamiennie byli: doradcami zawodowymi, biznesowymi, byli również bankierami. Zespoły miały za zadanie wczuć się w rolę zarządów, stowarzyszeń z działalnością gospodarczą i poszukać możliwości kreowania usług na lokalnym rynku.
W rozgrywce poszczególne zespoły konkurowały ze sobą, jednak często były momenty konieczności współpracy. Szkolenie na tyle wciągnęło uczestników, że w chwili jego zakończenia czuli „niedosyt”. W kolejnym tygodniu planowane są spotkania z uczestnikami szkolenia, pod kątem omówienia ich refleksji i wniosków z udziału w rozgrywce w Business PLAY.
W trakcie zmagań szkoleniowych dzielnie wspierała uczestników Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży Małgorzata Dębicka. Dyrektor ZSB pan Piotr Danielewicz nie ukrywał zadowolenia z zainteresowania szkoleniem, chętnie przybył aby przyjrzeć się formie szkolenia i wesprzeć uczestników.
Podczas szkolenia nie zabrakło również widzów. Nauczyciele z zainteresowanymi klasami przybywali aby przyjrzeć się zmaganiom. W przerwie pracownicy IPS w Braniewie opowiadali widzom o zasadach gry jak również o dostosowaniu szkolenia do warunków powiatu braniewskiego.
Jak w prawdziwym biznesie był czas na naukę, ryzyko, ciężką pracę i na lunch oczywiście, którego sponsorem był lokalny przedsiębiorca popierający tego typu edukację. Sponsorem była pani Justyna Goerick-Ostrowska przedsiębiorca prowadzący Spichlerz Mariacki i Pub Fantazja.
Jerzy Butkiewicz
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz