Galeria El zaprasza

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na koncert 20 kwietnia o godz. 19.00 Na scenie zagrają ACUTE MIND oraz QUIDAM. Występ zespołów jest częścią trasy koncertowej Progressive Spring Tour 2010.

 

ACUTE MIND:

Arkadiusz Piskorek- gitara

Marek Majewski- wokal

Paweł Ciuraj- gitara

Dorota Turkiewicz-Hanaj- instrumenty klawiszowe

Wojciech Rowicki- bas

Dariusz Hanaj- perkusja

 

Acute Mind powstał w lutym 2006 roku w Lublinie z inicjatywy Arkadiusza Piskorka. Od początku zespół gra wyłącznie własne kompozycje oparte na licznych zmianach rytmicznych i aranżacyjnych. Stylistycznie zespół nawiązuje do klasycznych brzmień zespołów progresywnych lat 80-tych łącząc pasję i przekaz z najnowszymi trendami w muzyce elektronicznej i poprockowej. W lipcu 2006 roku grupa własnym sumptem nagrała materiał demo zatytułowany "Bad Incitements". Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy. Pozytywny oddźwięk był bodźcem do dalszego działania zespołu.

Wraz z nastaniem 2009 roku Acute Mind rozpoczął prace nad debiutanckim albumem. Pod koniec 2009 roku Acute Mind przystąpił do nagrania pierwszej oficjalnej płyty pod okiem uznanego w Polskim świecie muzycznym, realizatora i producenta Sławka Gładyszewskiego.

Efektem wspólnej pracy jest album o tytule ACUTE MIND, który miał swoją premierę 22.03.2010.

 

QUIDAM

 

BARTOSZ KOSSOWICZ: śpiew, chórki

ZBYSZEK FLOREK: instrumenty klawiszowe

MACIEJ WRÓBLEWSKI: perkusja, instrumenty perkusyjne

MACIEK MELLER: gitary

MARIUSZ ZIÓŁKOWSKI: gitara basowa

JACEK ZASADA: flet poprzeczny, flet prosty

 

- rockowy zespół z Inowrocławia. Istnieje od roku 1991. Ma na koncie 5 płyt studyjnych i 3 koncertowe. Ostatni studyjny album zespołu "Alone Together" okazał się sporym sukcesem. Ta płyta w warstwie lirycznej to tzw. koncept-album. Sama muzyka to wszystko to, za co fani cenią grupę: piękne melodie, bogate aranżacje, energię, emocje i szeroką paletę brzmień w partiach solowych muzyków. Pod każdym względem jest to najdojrzalsza płyta Quidam. Nie dziwi więc, że 99% napływających recenzji to opinie bardzo pozytywne. Przełożyło się to również na sprzedaż. "Alone Together" jest jak do tej pory najlepiej sprzedającym się albumem Quidam. W pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na 14. miejscu ogólnopolskiej listy OLIS, najlepiej sprzedających się albumów w Polsce! Koncerty zespołu są profesjonalnie przygotowaną ucztą muzyczną dla słuchaczy, zawsze pełną dramaturgii i wielu niespodzianek. Niewątpliwym tego potwierdzeniem jest najnowsze, znakomicie zrealizowane koncertowe wydawnictwo „Strong Together”, wydane w formie zestawu DVD + 2CD w niezwykle atrakcyjnej szacie graficznej. Podczas zarejestrowanego, ponad 2-godzinnego występu zespół - przy współudziale zaproszonych gości - wzbił się na wyżyny koncertowego rzemiosła.

Obydwa zespoły w Elblągu wystąpią po raz pierwszy.

 

Bilety są już dostępne w sprzedaży w kasie Galerii EL.

PRZEDSPRZEDAŻ – 35 ZŁ

 

 

Informacje dodatkowe pod nr tel. 55 232-53-86

Joanna Mierzejewska

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz