Grodzie. Pożar w zakładzie produkcyjnym

W piątek, 1 października kilkanaście minut po godz. 21:00 służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze zakładu produkującego pellet w miejscowości Grodzie (gm. Braniewo). Z uwagi na brak pełnej informacji o skali zdarzenia na miejsce skierowano 12 pojazdów straży pożarnej z terenu miasta i gminy Braniewo oraz miasta Frombork.

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej działania gaśnicze rozpoczęli pracownicy zakładu. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że w trakcie procesu technologicznego doszło do zapalenia się trocin i pyłu w jednym z urządzeń wewnątrz hali produkcji. Tląca się część trocin i pyłu znajdowała się również na konstrukcji dachu obiektu produkcyjnego. Działania na miejscu pożaru strażacy prowadzili dwutorowo, zarówno na dachu jak również na wewnątrz hali produkcyjnej. Po kilkunastu minutach działań zarzewia tlących się materiałów palnych zostały zlokalizowane z wykorzystaniem kamer termowizyjnych i ugaszone. Hala produkcyjna oraz konstrukcja dachu została sprawdzona przez strażaków czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach strażacy korzystali z trzech pojazdów specjalnych /dwa podnośniki i autodrabinę/ z wykorzystaniem których strażacy dotarli na dach obiektu. Po około godzinie zasoby ratownicze straży pożarnej zakończyły działania i powróciły do jednostek macierzystych. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć większych strat majątkowych. W działaniach strażaków wspierali funkcjonariusze braniewskiej policji. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy – ochotnicy z jednostek OSP: Braniewo, Gronowo, Lipowina, Frombork i Pieniężno.

 
 

Źródło: KP PSP Braniewo

Tagi: Pożar straż

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz