Groźna motorówka

Do 20 maja 2024 r. Sąd Rejonowy w Giżycku odroczył wydanie wyroku w procesie Grzegorza G. oskarżonego o narażenie 7 osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wypożyczenie im niesprawnej technicznie łodzi motorowej.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w połowie ub. roku przesłała do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi G. oskarżonemu o czyn z art. 160 par. 1 kodeksu karnego.

Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 18 czerwca 2022 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu giżyckiego. Według ustaleń prokuratora, Grzegorz G., prowadząc działalność gospodarczą – wypożyczalnię sprzętu wodnego, naraził wówczas siedem osób, w tym troje dzieci, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżony miał dopuścić się tego czynu w ten sposób, że wynajął tym osobom niezarejestrowaną, bez certyfikatu technicznego, niesprawną technicznie łódź motorową, w której nie dokonano przeglądu technicznego, z niesprawną instalacją zęzową oraz nieprawidłowo zamontowanym silnikiem o większej mocy i masie od zalecanego, co naruszyło właściwości konstrukcyjne łodzi.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 9 maja 2024 r. przed Sądem Rejonowym w Giżycku. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Po przesłuchaniu dwóch świadków oraz dwóch oskarżycieli posiłkowych przewód sądowy w sprawie został zamknięty. Sąd odroczył wydanie wyroku do dnia 20 maja 2024 r. do godz. 14.

 

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Marta Banaś-Grabek
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 9 maja 2024 r.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz