II edycja Zimowego Maratonu na Raty

15 stycznia w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej odbył się drugi etap Zimowego Maratonu na Raty. Podczas, wyścigu ustanowiono nowy rekord w 9 -letniej historii maratonu. Zawody ukończyło 140 zawodników. Najszybciej trasę 6 kilometrów przebiegł chorąży Andrzej Luśnia.

Uczestników drugiego etapu w braniewskich koszarach powitał zastępca dowódcy 9 Kawalerii Pancernej pułkownik Bogdan Wolny.

Drugi etap Zimowego Maratonu Na Raty ukończyło 131 zawodników i 9 zawodniczek. Najszybciej trasę pokonał chorąży Andrzej Luśnia, uzyskując czas 22min. 31sek. Drugi był Piotr Śliwiak (22,46), a trzeci starszy szeregowy Paweł Zakrzewski (22,56). Z powodu naderwania mięśnia do zawodów nie przystąpił zwycięzca I etapu starszy sierżant Waldemar Dudek. Najszybsza spośród dziewięciu zawodniczek była podporucznik Aleksandra Rokita, która w klasyfikacji ogólnej zajęła 54 miejsce.

Oprócz zawodników gospodarzy i cywilów z Braniewa na trasę II etapu wybiegli również funkcjonariusze Straży Granicznej oraz  reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie.

Inicjatorem rozgrywania Maratonu jest kapitan Mieczysław Łyczakowski. II Zimowy Maraton na Raty rozpoczął się 8 stycznia. Kolejne etapy odbędą się będą: 29 stycznia, 5, 12, 19 i 26 lutego o godzinie 8. Długość trasy wynosi 6 kilometrów.

W pierwszym etapie rozegranym 8 stycznia zwyciężył: ST. Sierż. Waldemar Dudek, drugi był Piotr Śliwiak, a trzeci ST. Sierż. Paweł Zakrzewski.