Kancelaria patentowa - usługi za zakresu własności intelektualnej

Kancelaria patentowa jest miejscem, w którym uzyskamy pomoc w wielu tematach, jakie dotyczyć mogą przykładowo praw autorskich w sieci, praw do znaku towarowego, patentów itp. Nie zawsze wiemy, jak postąpić w danej sytuacji i jakie mamy prawa, dlatego konsultacja ze specjalistą jest na wagę złota. Jak zatem zadbać o swoje prawa autorskie w Internecie? Na czym polega badanie stanu techniki?

Naruszenie praw autorskich w Internecie

W dzisiejszym świecie naruszenie praw autorskich w Internecie staje się coraz bardziej powszechne. Każdy z nas ma dostęp do sieci, przez co prawodawcy i specjalisty działający w tej branży stają przed coraz nowszymi wyzwaniami. Niekiedy prawo po prostu nie nadążą za rozwojem technologii, dlatego ogromnie ważna jest umiejętność stosowania odpowiednich przepisów. W Internecie na każdym kroku pojawiają się nowe sposoby naruszania praw autorskich, którym należy zapobiegać. Specjaliści z kancelarii patentowej na bieżąco śledzą rozwój technologiczny i bieżące orzecznictwo, dlatego mogą nam pomóc w wielu kwestiach z tego zakresu. 

Badanie stanu techniki

Jak uzyskać przewagę nad konkurencją w dzisiejszych czasach? To trudne zadanie, które wymaga posiadania wiedzy i wykorzystania jej w odpowiedni sposób. Na uznanie zasługuje badanie stanu techniki, które daje wiele korzyści. To narzędzie stanowią ważny element strategii zarządzania własnością przemysłową w firmie i oceniania potencjału komercyjnego danego przedsięwzięcia biznesowego. Co ciekawe, badanie stanu techniki to najbardziej podstawowe i niezwykle istotne badanie patentowe! Aby z niego skorzystać, warto zwrócić się o wsparcie do kancelarii patentowej. Dzięki temu sprawdzimy innowacyjność danego rozwiązania, lepiej poznamy działania konkurencji i aktualnie kierunki oraz trendy w badaniach naukowych. 

Naruszenie prawa do znaku towarowego

Warto wiedzieć, że coraz częściej występuje także naruszenie prawa do znaku towarowego. Co to dokładnie oznacza? Przykładem może być tutaj występowanie identycznego znaku towarowego do zastrzeżonego oznaczenia. To z kolei prowadzi do pomyłek wśród klientów i może dotyczyć naruszenia praw właściciela danego znaku towarowego! Istotne jest to, że takie naruszenia mogą wskazywać na poważne konsekwencje - odszkodowanie za naruszenie, wymóg zaprzestania używania znaku lub roszczenia o wydanie bezpodstawnie uzyskanych korzyści. Trzeba zatem mieć na uwadze dokładne sprawdzanie tego, czy nazwy produktów, logo, nazwy firm i znaki handlowe nie naruszają praw innych podmiotów, zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym. Ocena naruszenia w takiej sytuacji bazuje na ocenie sądu lub Urzędu Patentowego, a nie na subiektywnych przekonaniach osoby, która korzysta ze spornego znaku towarowego. 

W kancelarii patentowej skorzystamy z usług najwyższej jakości, które zawsze są dobierane do potrzeb klienta. Z pomocy rzeczników patentowych chętnie korzystają nie tylko przedsiębiorcy, lecz także klienci prywatni. To daje nam pewność, że każde działanie odbywa się zgodnie z przepisami prawnymi.

 

– Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz