Kartkówka, czy impreza?

Z dniem 01.09 wszyscy uczniowie wrócili do swoich obowiązków. Większość stawia sobie pytania: - Dlaczego tak szybko? - Po co ta szkoła? - Co da mi wykształcenie?Jak wychowywać, skoro w dzisiejszych czasach człowiek po studiach polonistycznych pracuje w sklepie

Z dniem 01.09 wszyscy uczniowie wrócili do swoich obowiązków. Większość stawia sobie pytania: - Dlaczego tak szybko? - Po co ta szkoła? - Co da mi wykształcenie?
Jak wychowywać, skoro w dzisiejszych czasach człowiek po studiach polonistycznych pracuje w sklepie zoologicznym?

Bardzo ważną rolę ogdrywa motywacja. Musimy zwracać uwagę na rynek pracy. Zazwyczaj namawiamy swoje pociechy do tego, żeby udały się na studia, uczelnie, po których znajdą pracę. Czy na pewno jest to dobra rada rodziców?

Według psychologów warto pomagać dzieciom w podejmowaniu decyzji. Nie można zapominać, że liczą się także zainteresowania. Ktoś, kto nie widzi życia bez książek, nie mógłby być dobrym murarzem. (statystycznie)

W czasach współczesności czyha na nas wiele zasadzek.
Imprezy, alkohol, używki, dopalacze... Strefa młodych ludzi - takie określenia coraz częsciej można usłyszeć wśród opinii publicznej.

Wierzymy w stereotypy?
Tak. W większości tak. Po czasie okazuje się, że co druga lub trzecia młoda osoba, która ma styczność z dyskotekami, spożywa alkohol lub pali papierosy.

Co więc zrobić?
Mamy wobec siebie obowiązki. Zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób nasze dzieci spędzają wolny czas od szkoły. Wsparcie i miłość - to jest potrzebne w rodzinie do prawidłowych relacji. Wprowadźmy zasadę ważności. Najpierw nauka, a potem przyjemności w postaci hucznych zabaw, dyskotek itp.

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz