Kobieta na pasie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ukarali mandatem kobietę, która weszła na pas drogi granicznej.

Wczoraj kamery Straży Granicznej zarejestrowały osobę poruszającą się po pasie drogi granicznej. Na miejsce natychmiast udał się patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach. Okazało się, że osobą spacerującą jest obywatelka Kazachstanu. Nie zważając na tablice informacyjne weszła na pas drogi granicznej. 52-latka myślała, że ta droga prowadzi do Gdańska.

Cudzoziemkę za wejście na pas drogi granicznej ukarano mandatem w wysokości 300 zł

Miejscowości znajdujące się w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej są często odwiedzane przez turystów. Dlatego funkcjonariusze z placówek W-MOSG przekazują plakaty informacyjne właścicielom pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych celem informowania wczasowiczów o obowiązujących przepisach porządkowych w strefie nadgranicznej. Bo za wejście na pas drogi granicznej, sprawca może zapłacić mandat karny w wysokości do 500 złotych. Za fotografowanie strony sąsiedniej, również grozi mandat do 500 zł.

 

 Mirosława Aleksandrowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz