KOLEJNE WYSOKIE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO ZATOKI

W dniu 22 sierpnia b.r. Zatoka Braniewo w ramach 5 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z zespołem ITS Jeziorak Iława. Nasz zespół zwyciężył 5:1.

Od początku Zatoka kontrolowała grę, a dwie bramki w 15 i 34 minucie pierwszej połowy strzelił Mateusz Gruz. W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, a grający ostro gospodarze otrzymali kilka żółtych kartek. Obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji, jednak wynik nie uległ zmianie. W 85 minucie Mateusz Gruz w sytuacji sam na sam skompletował hat-tricka, a w 87 na 4:0 podwyższył Łukasz Wolak. W 93 minucie gospodarze strzelili honorową bramkę z karnego. Przed końcem meczu Zatoka strzeliła na 5:1, a bramkę zdobył Daniel Jastrzębski.

Zatoka zagrała w składzie: Tomasz Ptak, Kacper Korkliniewski, Rafał Jakimczuk (Dariusz Wieliczko 92), Sebastian Tomczuk, Przemysław Matelski (Marcin Śniegocki 80’), Wojciech Kimso (Daniel Jastrzębski 80’), Oskar Rynkowski, Mateusz Gruz, Jakub Szpakowski, Bogdan Wieliczko, Kamil Graczyk (Łukasz Wolak 73’).

Dzięki pięciu zwycięstwom Zatoka z 15 punktami i bilansem bramek 22-6 zajmuje 1 miejsce w tabeli forBET IV ligi.  W 6 kolejce Zatoka Braniewo zagra na u siebie z Olimpią Olsztynek, która wysoko 6:1 pokonała Tęczę Biskupiec. Bilans przeciwników to 1-2-2.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne