Kom. Jakub Sylwestrzak – I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie

Kom. Jakub Sylwestrzak, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego szczycieńskiej komendy, rozpoczął nowy etap zawodowej kariery. Nadinsp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie z dniem 3 stycznia 2022r. powierzył kom. Sylwestrzakowi pełnienie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. 
W poniedziałek (3.01.2022r.) odbyła się uroczysta zbiórka, podczas
której funkcjonariusze poznali nowego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji
w Braniewie.  W uroczystości uczestniczył  insp. Edward Szydłowski –  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który wręczył  kom. Jakubowi Sylwestrzakowi rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisku współdowodzącego braniewską jednostką.

Insp. Szydłowski pogratulował awansu kom. Sylwestrzakowi, podkreślając przy tym, że biorąc pod uwagę zdobyte przez niego doświadczenie, jest spokojny o dalsze losy tej komendy.  W słowach kierowanych do zebranych policjantów
kom. Jakub Sylwestrzak wyraził swoją wdzięczność za zaufanie, którym obdarzył
go Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie powierzając mu tak ważną funkcję. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji zaznaczył, że możliwość współdowodzenia jednostką jest dla niego powodem do dumy i dołoży wszelkich starań, by zapewnić lokalnej społeczności jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Kom. Jakub Sylwestrzak ma 38 lat, jest żonaty. W latach 2003-2004 odbył służbę kandydacką w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie, rok później wstąpił w szeregi Straży Granicznej. Po spędzonych tam kilku latach podjął decyzję o zmianie munduru na policyjny. Od początku swojej kariery związany był z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie, w której od 2018r.zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.  

Jolanta Sorkowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz