Koncert zespołu Pro Musica Antiqua

Już po raz XVIII odbędą się koncerty letnie muzyki klasycznej w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Jacka Protasa.

W Pieniężnie zespół wystąpi po raz piąty. W związku z tym serdecznie wszystkich zapraszamy na występ zespołu Pro Musica Antiqua, który odbędzie się w kościele pw. św. Wojciecha Wyższego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, 12 lipca - w niedzielę -  o godzinie 11:00. Organizatorem koncertu jest Urząd Miejski w Pieniężnie pod patronatem Burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Od początku swego istnienia zespół „Pro Musica Antiqua” - działając pod patronatem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie - występuje z cyklem „Koncertów letnich” w najbardziej znanych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur. W 1996 roku zespół rozpoczął również cykl comiesięcznych koncertów kameralnych „Cavata na olsztyńskim zamku”. Koncerty w zamkach, pałacach, muzeach i kościołach, gdzie muzyka brzmi szczególnie pięknie. W roku 2006 zespół Pro Musica Antiqua otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, a w 2007 roku Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych” za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie. 
Zofia Gałczyńska

Źródło: UMiG Pieniężno

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz