Konferencja KRAŃCE EUROPY V

W dniu 3 grudnia 2021 r. w Braniewie odbędzie się Konferencja Popularno - Naukowa „Krańce Europy V - Na północnym krańcu Rzeczypospolitej”. Organizatorami są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Towarzystwo Miłośników Braniewa.

Konferencja odbędzie się w Spichlerzu Mariackim przy ul Portowej 6 a początek przewidziano na godzinę 10. Zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie, tym razem z najnowszą historią Braniewa. Podczas konferencji wystąpią prelegenci z Olsztyna i Braniewa, a będą to:

- prof. dr hab. Stanisław Achremczyk z tematem „Ponownie w Rzeczypospolitej: Braniewo 1945-1946”.

- mgr Tadeusz Baryła przedstawi temat „Braniewo – miasto przygraniczne”

- dr Jan Chłosta z tematem „Braniewo w reportażach Leona Wernica”

- mgr Wojciech Jaroszek z prezentacją pt. „Powojenne początki garnizonu braniewskiego”.

Partnerami wydarzenia są Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Braniewskie Centrum Kultury, Restauracja Spichlerz Mariacki i Radio Eska.

Towarzystwo Miłośników Braniewa nie zwalnia tempa. Całkiem niedawno, bo w dniu 20 listopada uroczyście otwarto Lapidarium Miejskie w parku na dawnym cmentarzu św. Jana, o które TMB zabiegało blisko 20 lat. Lapidarium poświęcone jest pamięci byłych mieszkańców Braniewa, obywateli różnych narodowości, członków wielu grup wyznaniowych, którzy w przeszłości budowali wspaniałą historię Braniewa.

Z kolei wcześniej, bo w dniu 15 października b.r. odbyło się Seminarium Polsko-Rosyjskie z cyklu Dziedzictwo Kulturowe Prus Wschodnich zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Współorganizatorem seminarium było Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Źródło: TMB-własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Barbara Romancewicz 2021-12-03 16:12:31 62.122.*.*
    Wspaniała działalność Towarzystwa i jego zaangażowanych członków na czele z Panem Zbyszkiem Kędziorą.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0