Kouty - największy ośrodek narciarski na Morawach

Nowy ośrodek Kouty w Jesionikach (ok. 44 km od Głuchołazów) należy do największych inwestycji tegorocznego sezonu zimowego w Czechach.

Jest obecnie największym ośrodkiem narciarskim na Morawach. Znajdziemy tu pierwszą w Czechach sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr o przepustowości 3200 osób na godzinę, cztery trasy zjazdowe, sztucznie zaśnieżane, o szerokości ponad 50 metrów, dwie z nich mają długość ponad 2 km. Zjazdy nocne są możliwe w godzinach od 18 do 21. Od górnej stacji kolejki linowej prowadzą przygotowane trasy biegowe, na wysokości 1100 – 1250 m.n.p.m.,  z idealnymi warunkami śniegowymi. Jest tu także park narciarski dla dzieci, snowpark, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, kilka restauracji.

 

Do okolicznych atrakcji należy unikatowa elektrownia szczytowo-pompowa Dlouhé stráně, z jeziorami na dwóch poziomach – jedno pod górą, drugie na szczycie, na wysokości 1360 m.n.p.m. Elektrownia w 2005 roku została uznana za jedną z siedmiu największych atrakcji Republiki Czeskiej. Zimą górny zbiornik jest z powodów bezpieczeństwa zamknięty dla zwiedzających. http://www.dlouhe-strane.cz/

Atrakcją nie tylko dla dzieci jest tutejszy skansen Las Koutecki, gdzie znajdziemy ciekawe informacje i sceny przedstawiające życie dawnych mieszkańców regionu.

 

Więcej informacji: www.kouty.com

 Anna Gruszczyńska 

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz