Kradli przez dwa dni

Policjanci z Wilcząt zatrzymali sprawców kradzieży elementów maszyn rolniczych z gospodarstwa w gm. Wilczęta. Dwaj młodzi mężczyźni i nastolatek zostali ustaleni w dniu zgłoszenia przestępstwa, wszyscy przyznali się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych elementów, które sprawcy ukryli w stogu siana.

 

22 – letni Łukasz Z. i Mateusz N. oraz 16 – letni Sylwester, mieszkańcy gm. Pasłęk, przez dwa dni okradali garaże niewielkiego gospodarstwa w gm. Wilczęta. Wybór miejsca nie był przypadkowy – skusił ich brak psa strzegącego obejścia oraz dozorcy.

Młodzi mężczyźni wynieśli m.in. tubę, 40 sztuk pierścieni wałów ugniatających, wałek przekaźnika.Straty zostały oszacowane przez poszkodowanego na kwotę 4.000 złotych.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili sprawców kradzieży. W przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli skradzioną tubę. Pozostałe części maszyn znaleźli ukryte w stogu siana.

Wszyscy sprawcy przyznali się do kradzieży. Łukaszowi Z. i Mateuszowi N. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16 – latek odpowie przed sądem dla nieletnich.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewa

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz