Kradzione fanty wywiózł taczką

Policjanci z Pieniężna zatrzymali 60 letniego mieszkańca gm. Pieniężno podejrzewanego o kradzież z włamaniem do gospodarstwa, z którego zginął olej napędowy oraz środki ochrony roślin na kwotę ponad 1.000 złotych. Fanty zostały wywiezione taczką. Za kradzież z włamaniem kodeks przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

60 – letni Jan S., mieszkaniec gm. Pieniężno, został zatrzymany przez policjantów wczoraj. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych w gm. Pieniężno, z których zginęło 100 litrów oleju napędowy oraz środki ochrony roślin. Starty zostały wycenione na ponad 1.000 złotych.

 

Włamanie zostało zgłoszone w dniu wczorajszym. Pracujący na miejscu policjanci znaleźli na miejscu włamania ślady, które doprowadziły ich pod drzwi Jana S. Mężczyzna zaprzeczał, że to on dokonał włamania. Policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom i po przeszukaniu pomieszczeń należących do Jana S. znaleźli plastikowe pojemniki z olejem napędowym, gumowe węże, z których jeszcze kapał olej opałowy oraz taczkę, którą przewożone były fanty z kradzieży. Ponadto funkcjonariusze znaleźli środki ochrony roślin, które również były skradzione z terenu gospodarstwa, a właściciel nie zauważył ich braku.

 

Trwają policyjne czynności. Jan S. będzie przesłuchiwany w dniu dzisiejszym, gdyż w chwili zatrzymania mężczyzna był pod działaniem alkoholu.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Braniewo

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz